31 Temmuz – 06 Ağustos Haftası Gökyüzü Aktiviteleri;

Bu haftanın en önemli gökyüzü aktivitesi 04 Ağustos tarihinde kesinleşecek olan Jüpiter ve Pluto arasındaki sert etkileşimdir arkadaşlar. Jüpiter bolluk, bereket ve refah gezegenidir. Büyümeyi ve genişlemeyi simgeler, genel tema olarak ise dini inançlar, hak, hukuk, adalet konuları Jüpiter’in simgelediği  konular arasındadır. Pluto ise değişim ve dönüşüm gezegenidir, saplantı, tutku, agresyon barındırır, Mars’ın bir oktav üstüdür. Dolayısıyla Jüpiter gibi iyicil bir gezegenle Pluto’nun sert etkileşimi, Jüpiter’in simgelediği alanlarda değişim ve dönüşüm zorunluluğunu karşımıza çıkaracaktır.  Bu hafta ayrıca Pazartesi günü Venüs Yengeç Burcuna geçiş yapıyor ve 26 Ağustos tarihine kadar burada seyahat edecek. Venüs gibi iyicil özelliklerde bir gezegenin Yengeç burcunda seyretmesi genel olarak ev, aile konularında daha duyarlı, korumacı ve duygusal yaklaşımlar içinde olacağımızı gösteriyor.  03 Ağustos itibariyle de Asi, isyankar, marjinal ve ani , beklenmedik olayların gezegeni Uranüs geri hareketine başlıyor, yaklaşık 5 ay boyunca geri hareketi sürecek. Haftanın günlerine göre detaylara bakalım ;

  1. 31 Temmuz Pazartesi : Haftanın ilk günü Ay tüm gün Akrep burcunda ilerliyor. Ay Akrep burcunda düşük pozisyondadır arkadaşlar. Duygusal anlamda kendimizi huzursuz hissedebilir, içe kapanık, sessiz ve derinden ilerlemek ihtiyacı duyabiliriz, duygularımızı açıkça ifade etmek yerine, şartları kendi isteklerimiz doğrultusunda düzenlemeye çalışırız. Sabah erken saatlerde Ay Neptün’le pozitif bir etkileşimde olacak, bu etkileşimle hislerimiz, hayal gücümüz daha etkili ve güçlü çalışır. Öğleden sonra Ay Pluto pozitif etkileşimiyle giriştiğimiz işlerde istediğimiz sonuçları elde etme imkanı bulabilir, etkin pozisyondaki kişilerden destek görebiliriz. Akşam üstü 17:53’te Venüs Yengeç burcuna geçiş yapıyor ve 26 Ağustos’a kadar burada seyahat edecek. Bu süreçte konsantrasyonumuz daha ağırlıklı olarak evimiz ve ailemiz üzerine yoğunlaşacaktır. Evimizde ailemizde kırgınlıklar varsa bunları gidermek, evde dekoratif değişiklikler yapmak, taşınmak, maddi imkanlarımızı gözden geçirmek ve tekrar düzenlemek yönünde hareket etme eğiliminde olabiliriz. İkili ilişkilerimizde daha duygusal ve hassas olabilir, karşımızdakilerden daha fazla ilgi bekleyebiliriz, göremediğimiz durumda kaprisli ve aşırı duygusal tepkiler verebiliriz .
  2. 01 Ağustos Salı :  Ay öğlen saat 15:00’e kadar Akrep burcunda ve boşlukta ilerliyor. Ay boşlukta olduğu zamanlarda giriştiğimiz işlerde bir sonuç elde etmemiz güç olur, havada kalır, bir neticeye bağlanmaz. Öğle saatlerinde Ay ve Şiron arasındaki pozitif etkileşim, duygusal anlamda şifa bulmak adına güzel şartlar sunuyor olacak. Saat 15 sonrası Ay Yay burcuna geçiş yapıyor. Ay Yay burcundayken yeni yerler görmek, keşfetmek, seyahatlere çıkmak için ideal bir zamandır. Kendi halimizde başına buyruk hareket etmek isteyebiliriz, tutamayacağımız sözler verebiliriz ama aynı zamanda neşeli ve eğlenceli ruh haline bürünürüz.
  3. 02 Ağustos Çarşamba : Ay tüm gün Yay burcunda ilerliyor olacak. Haftanın belki de en güzel günü Çarşamba günü arkadaşlar. Ay sabah erken saatlerde Merkür’le sert bir etkileşim yapıyor olsa da 07:30 ta önce Mars ile ve öğlen saatlerinde Güneş ile pozitif etkileşim halinde olacak. Giriştiğimiz işlerde başarılı olabileceğimiz rahat enerji akışları ve önemli pozisyondaki kişilerden kolay destekler alabiliriz. Akşam 19 civarında ise Ay ve Neptün sert etkileşimi aldanmalara, yanılgılara, aldatılma ve kandırılmalara açık bir ortam sunuyor olacak. Ancak aynı zamanda hayal gücümüzü ve hislerimizi daha etkin kullanma şansını da verecektir. Gece ilerleyen saatlerde Ay ve Jüpiter olumlu etkileşimi ise manevi huzur ve mutluluğu yakalayabiliriz.
  4. 03 Ağustos Perşembe : Ay tüm gün yay burcunda ilerliyor olacak. Sabah 10:30 sularında Ay Saturn kavuşumuyla giriştiğimiz işlerde aksama, gecikme ve bazı engellerle karşılaşabiliriz. Sabırlı hareket ederek işlerimizi kontrollü bir şekilde ilerletmeye çalışalım. Öğleden sonra 16:00 sularında Ay’ın Ay düğümleriyle pozitif etkileşimi yine giriştiğimiz işlerde hızlı ve hedeflerimiz doğrultusunda ilerleme şansını getiren rahat akışları bize sunacaktır.
  5. 04 Ağustos Cuma : Haftanın en zor günü olmaya aday arkadaşlar. Ay tüm gün Oğlak burcunda seyahat ediyor. Ay Oğlak burcunda zararlı pozisyondadır. Oğlak burcunun ciddi, disiplinli, sorumluluk sahibi ve biraz da soğuk ruh hali üzerimize çökebilir. Duygusal anlamda emniyette ve güvende hissetmediğimiz durumlarda duygularımızı açıkça ifade etmeyip, saklayabiliriz. Bu biraz depresyon ve melankolik bir hal yaratabilir. Ancak almış olduğumuz sorumlulukları da yerine getirmek adına sistemli, disiplinli, organize ve motive bir çalışmayı da beraberinde getirecektir. Öğle saatlerinde Ay ve Venüs arasında karşıt etkileşim ilişkilerimizde gerginlikler getirebilir ve aşırı hassasiyet yaratabilir. Dikkatli olmamız gerekiyor. Akşam saat 21 sularında Ay ve Merkür arasındaki pozitif etkileşim ile duygularımızı, fikir ve düşüncelerimizi çok daha rahat ifade edebiliriz. Jüpiter ile Pluto arasındaki sert etkileşim ise yine bu saatlerde kesinleşiyor. Bu etkileşim sadece ülkemiz için geçerli değil elbette. Terazi burcunda ilerleyen Jüpiter ile Oğlak burcunda ilerleyen Pluto bize ağırlıklı olarak adalet, hak, hukuk konularında yeni bir takım düzenlemeler olabileceğini, Din ve  inançlar konularında bazı gerilimler ve krizler yaşanabileceğini gösteriyor. Jüpiter aynı zamanda finans göstergesi de olduğu için yine finansal konularla alakalı bazı sıkıntı ve sorunlar çıkması ve hükümetlerin buna karşılık bazı yeni düzenleme ve uygulamaları hayata geçirme zorunluluğunu getirebilir.
  6. 05 Ağustos Cumartesi : Ay tüm gün Oğlak  burcunda seyahat ediyor. Sabah 07 sularında Ay ve Neptün arasındaki pozitif etkileşimle hislerimiz ve hayal gücümüz daha etkili ve güzlü çalışır. Önümüzü görerek hareket ederiz. Ancak öğleden sonra saat 15 sularında Ay Pluto kavuşumuyla birlikte Jüpiter’e sert bir etkileşim yapıyor olacak. Dolayısıyla bir gün önceki Jüpiter Pluto sert etkileşimi tekrar harekete geçmiş olacak. Yani fanansal konularda bazı sıkıntılar, hak, hukuk adalet konularında yeni düzenlemeler dini inançlar temalı gerginlikler yaşanması söz konusu olabilir.
  7. 06 Ağustos Pazar : Pazar Öğlen 12 sularında Ay Uranüs ile gerçekleştireceği sert etkileşim sonrası boşluğa giriyor. Ay Uranüs sert etkileşimiyle duygusal gel git ler yaşayabilir, işlerin hangi yöne gideceğini kestiremeyebiliriz, ani ve beklenmedik gelişmelerle karşılaşabiliriz. Saat 15 sularında ise Ay Kova burcuna geçiş yapıyor. Ay Kova burcundayken daha hakkaniyetli ve toplumsal konulara duyarlı oluruz. Bu konularda fikirlerimizi açıkça ifade edebilir, görüşlerimizi herkesle paylaşmak isteriz. Kendimizi daha farklı ve belki biraz marjinal hissedebiliriz. Bir sonraki gün ( 07 Ağustos’ta ) Kova Burcunda bir ay tutulması da yaşayacağız. Bunun etkilerinden ise haftaya daha detaylı bahsediyor oluruz.

Hepimiz için güzel bir hafta olmasını diliyorum.

About zaferoba

Check Also

24-30 Mayıs Haftasında Neler Olacak ?

24-30 Mayıs Haftasından Mayıs ayın en önemli haftasından herkese selamlar, Bu haftaya başlarken Ay’ın Akrep …

Bir yanıt yazın