Haftam Nasıl Geçer Köşesi… (21-27 Ağustos Haftası)

21-27 Ağustos Haftasından herkese selamlar,

Uzun zamandır bir sürü zorluklarla hayatın hızlı değişimleri ile mücadele edip duruyoruz. Değişik zamanlardan geçmekteyiz ve bu hafta birçok konuda değişiklik yapma kararı alabiliriz. Bu Merkür retro hepimizi çok etkileyecek Güneş başak burcuna giriyor ve yöneticisi Merkür olduğundan herkes payına düşeni alacak bu retrodan. Hepimiz hata yapmaya, patavatsızlıklara, eleştirmeye ve eleştirilmeye çok açık olacağız. Bu hafta en hızlısından telefonların, bilgisayarların ve önemli dosyalarınızın yedeklerini alın derim. Çünkü burç ayırmaksızın karışıklıklar kapımızda. Son olarak abartıdan uzak durun. Pazar gününe kadar agresifliğimiz hiç azalmadan yükselerek devam edecek. Kalabalık yerlerden uzak durmakta fayda var. Sakin olun ve kendimizi oyalayacak bir şeyler bulalım derim.

Pazartesi: Haftaya iç sıkıntısı bir bunalmışlık hissiyle başlıyoruz. Kendimizde bulamadığımız gücü başkalarından beklememekte fayda var. Eski konular, kabuk bağlamış yaralar veya yeni problemlerle yüzleşmeye hazır olun. Tüm korkularımız yüzleşmemiz için tam yanı başımızda duracak. Eskiyi özlemek, bir eksik arayıp durduğumuz ve yanımızda bir yoldaş aradığımız bir gün. (Not: Rüyalarımız çok akti olmuş olabilir)

Salı: Dünden takılı kaldığımız yerdeyiz ilerlemek için sürekli çabalasak da bir türlü ilerleyemiyormuş gibi hissedebiliriz. Gece saatlerinde #ayakrep burcuna geçiş yapıyor ve kendimizi bir miktar daha içeri çekiyor gibi hissedebiliriz. Ay akrep burcuna geçişi ile sanki bir şeyleri farklı görmek gibi bir durumumuz olabilir. Kendi ihtiyaçlarımız ve görüşlerimiz daha önem kazanıp içsel bir huzursuzluk yaşarız. Olayların daha derinine doğru yola çıkarız. Aşırı para harcamadan biraz sakin kalarak değer algımızın şaştığını da düşünerek hareket etmekte fayda var. Ayrıca kendimizi sanki depresyonda gibi hissedebiliriz. Hiçbir şey yapmak istemediğimiz biraz daha durmak istediğimiz bir zamandayız. Gereksiz kapris ve isteklerimiz olabilir. Kendimizi gelip enerjimizi boşa harcamamamız gerektiğinin farkına varalım. Kendimizi değersiz, yetersiz hissedebiliriz. İçimizdeki yanan alevi kontrol altına almak gerekir. Zehirlenmeler, sakatlıklar, kazalara karşı dikkatli olmakta fayda var. Haftanın en zor günlerinden biri.

Çarşamba: Tüm başak burçlarının doğum günü kutlu ve mutlu olsun. Neptün sert etkisi herkesi biraz dağıtmış olsa da, Ne yapmamız gerektiğini tam olarak bilemesek de olsun. Sağlığımıza dikkat etmemizi tavsiye ederim. Yaptığımız işlerden keyif almakta zorlanabilir ya da yeni öğrendiğimiz şeylerin bize göre olmadığını düşünebiliriz. Sakin olun çünkü iletişim ve aklın gezegeni şu an durmuş vaziyette tıpkı bizim gibi. Merkür’de retroya girdi hadi hepimize hayırlı olsun. Aynı şeylerin üzerinden tekrar tekrar geçelim. Bir de yapılması gerekenleri önemli kararları biraz ertelemekte fayda var.

Perşembe: Biraz enerji toplamamız için harika bir gün. #ayyay burcuna geçiş yapıyor ve biraz olsun o kasvetli enerjiden çıkıp daha enerjik ve olaylar karşısında iyimser tavırlara bürünebileceğiz. Yaptıklarımızla hissettiklerimiz arasında farklılıklar olabilir. Kendimizi akşamüstüne doğru biraz daralmışta hissetsek de biraz dışarıda dolaşınca keyfimiz yerine gelebilir ne de olsa #ayyay burcunda olacak.

Cuma: Bence haftanın en keyifli ama bir o kadar da önümüzü göremeyeceğimiz bir günü. Bazen kendimizi güç zehirlenmesi yaşamış gibi hissederiz ya işte tam da öyle bir gün. Ben her şeyi hallederim derken bir bakmışsınız biten bir şey yok canım enerjiyi boşa harcamışız. O yüzden bugün planlarınızı önceden yapın ve planlara sadık kalın benden demesi.

Cumartesi: Kafamızın çok çalıştığı günlerdeyiz. Her yanımızdan ayrı ayrı fikirler çıkabilir. Bazen öyle bir an gelir ki yaptıklarımız ve yapamadıklarımızdan dolayı isyan edesimiz gelir. Kendimizle tartışma içinde olabiliriz. Sonrasında #ayoglak burcuna geçiş yapıyor. Artık her ne yapıyorsak çok daha ciddi ve yaptığımız işin sorumluluğunu alarak ilerlememiz gerekir. Evde işte tamamlanması gereken şeyler varsa tam mesai mod on şeklinde bir hafta sonu olacak.

Pazar: Pazar enerjilerin ve tansiyonun en gergin olduğu zamandayız. Kendimizi çok yalnız çok keyifsiz ve güçsüz hissedebileceğimiz bir durumda hissedebiliriz. Tam bir kaçış günü. Olayların iyi yönünü görmekte zorlandığımız artık sorumlulukların bize de giderek ağır geldiği yeter bir salın beni dediğimiz zamanlar. Ayrıca hastalıklara karşı da çok açık olacağımız bir zaman. #marsterazi burcuna geçecek ve burada artık ince detaylar yerine hareketlerimizi diplomasiye bırakacak. Sevgiyle Kalın.

About zaferoba

Check Also

aile-dimizi

Aile Dizimi Nedir?

Aile Dizimi Nedir ve Nasıl Çalışır? Aile dizimi, aile ilişkilerini ve aile sistemindeki dinamikleri anlamaya …