26 Haziran – 02 Temmuz 2017 Haftası Gökyüzü Aktiviteleri;

Bu haftanın en etkili gökyüzü aktivitesi, hafta sonuna doğru kesinleşecek Mars / Pluto sert etkileşimidir.  Mars tek başına harekete geçme, mücadele, savunma, savaşma motivasyonumuzu ifade eder, içinde agresif enerji ve öfke barındırır. Pluto ise Mars’ın upgrade versiyonudur. Karşı tarafı zorlayarak kendi isteklerini kabul ettirme eğilimi barındırır. Jenerasyon gezegeni olması sebebiyle Mars’taki bireysel enerji yerini kitlesel enerjiye bırakabilir. Oldukça yıpratıcı ve zor bir etkileşimdir. Bu iki gezegenin sert açıları dönem dönem volkan, yanardağ, deprem vb aktivitelerle de ilişkilendirilmektedir.

 1. 26 Haziran Pazartesi : Haftanın ilk günü Ay, günün büyük bir kısmında Aslan burcunda ilerliyor. Ay Aslan burcundayken daha dışa dönük olmak, parıldamak ve fark edilmek istersiniz. Aynı gün gökyüzünde 2 etkileşim daha aktif durumda olacak. İlki;
  • Mars – Jüpiter sert etkileşimi : Abartılı davranışlar, pire için yorgan yakma, önyargılı, egoist ve despotça eğilimler içinde olabilirsiniz. Karşınızdakini dinlemek, onun bakış açısından da değerlendirme yapmak agresif enerjiyi daha pozitif ve dengeli değerlendirme şansını sağlayacaktır.
  • Mars – Neptün uyumlu etkileşimi ; İçinizden her şeyi bırakıp uzaklara gitme, bırakma, teslim olma, vazgeçme hissiyatı geçebilir. Bu süreci biraz daha sessiz kalarak, içinize yönelerek maneviyatla değerlendirmek hatta bunu imkanınız varsa deniz kenarında gerçekleştirmek çok rahatlatıcı olacaktır.
 2. 27 Haziran Salı : Ay tüm gün Aslan burcunda seyahatine devam ediyor ve gökyüzünde Merkür – Jüpiter arasında sert bir etkileşim gerçekleşiyor;
  • Merkür – Jüpiter sert etkileşim : Mantık, zihin, fikir ve düşüncelerinizin limitlerinizi zorlayacağı bir etkileşimdir. Yeni eğitimleri araştırabilir, seyahat planları yapabilirsiniz. Ancak bu süreçte tutamayacağınız sözler vermemeye özen göstermeli, kendinize aşırı güven hissiyle patavatsız ve abartılı değerlendirmelerden kaçınmalısınız.
 3. 28 Haziran Çarşamba : Ay günün büyük bir kısmında Başak Burcunda hareket ediyor. Detay düşünme, işleri organize etme ve biraz eleştirel ve titiz yaklaşımlar sergileyebilirsiniz. Aynı gökyüzünde 2 etkileşim gerçekleşiyor.
  • Merkür – Neptün uyumlu etkileşim : Hayal gücünüzü ve sezgilerinizi çok etkin kullanabilme şansı verir, müthiş fikirlere imza atabilirsiniz. Bu dönemde rüyalarınızı da dikkate almalısınız.
  • Merkür – Mars kavuşumu : Zihninizin çalışma hızını ikiye katlar, çok hızlı düşünürsünüz, fikirler havada uçuşur. Ancak diliniz bu hıza adapte olamazsa patavatsızlık, kırıcı sözler ağzınızdan dökülüverir ( Dilin kemiği olmaması halidir ) . Dolayısıyla “bin düşün bir söyle” sözü bu etkileşim için çok anlamlıdır.
 4. 29 Haziran Perşembe: Ay tüm gün Başak burcunda ilerliyor. İşlere odaklanmak, detayda ve titizce çalışma gerektiren bir gün olacaktır. Ay günün ilk yarısında Mars, Merkür ve Plutoyla olumlu etkileşimler içinde olacağından girişilecek işlerde başarı ve kolay akış mümkün olacaktır. Ancak günün ikinci yarısında Saturn ile sert etkileşimi bazı kıtlama ve engelleri beraberinde getirebilir. Burada biraz frene basıp, ayaklar yere basacak şekilde şartları organize etmek, iyice değerlendirip düşünerek ilerlemek daha sağlıklı olur.
 5. 30 Haziran Cuma : Ay günün büyük bir kısmında Terazi burcunda ilerliyor olacak. Huzuru ve dengeyi bulmak üzere hareket etmeliyiz. Ancak Merkür ve Pluto arasında zorlayıcı bir etkileşim var;
  • Merkür – Pluto sert etkileşimi : Fikir ve düşüncelerinizi karşı tarafa zorla kabul ettirme eğiliminde olabilirsiniz. Agresif yaklaşımlar ve gereksiz inat sizi söz dalaşlarına itebilir, kırıcı ve tatsız pozisyonlara düşürebilir. Özellikle otorite figürleriyle iletişime son derece dikkat etmek gereken bir etkileşimdir.
 6. 01 Temmuz Cts / 02 Temmuz Pazar : Haftanın en sert günlerindeyiz. Cumartesi günü akşama doğru Ay , Mars – Pluto karşıtlığını tetikliyor olacak. Bu sert açı ile kontrol mekanizmanız ortadan kalkar, pasif – agresif eğilim ortaya çıkar. Mars Yengeç Burcunda ilerliyor olduğundan tepkilerin daha içsel baskıyla, duygusal patlamalarla ortaya çıkmasını bekleyebiliriz. Pluto’da Oğlak Burcunda ilerliyor olduğundan otorite figürlerinin bu süreçte, anlayışsız ve baskıcı talep ve davranışlarla despotça karşınıza çıkması olasıdır. Pazar günü ise Mars – Pluto arasındaki sert etkileşim sürüyor olacak. Dolayısıyla haftasonu bu durumu göz önünde bulundurup tedbirli ve sakin hareket etmekte fayda var.

About zaferoba

Check Also

Haftam Nasıl Geçer Köşesi… (24-30 Temmuz Haftası)

24-30 Temmuz Haftası için herkese selamlar, Ayın en karışık haftasına hoş geldiniz. Ne desek ne …

Bir yanıt yazın