30 Nisan – 18 Eylül arası Satürn Retro ve Burçlar üzerinde ki etkisi…

30 Nisan Satürn Oğlak burcunda Geri Gitmeye başlıyor…

Evet karmanın lordu Satürn Oğlak burcunda geri hareketine başlıyor… 30 Nisan – 18 Eylül arasında Retro hareketine devam edecek ve sonrasında tekrar ilerlemeye başlayacaktır. Bu da demek oluyor ki Jüpiter geri giderken bir de üzerine Satürn ile yarım bıraktıklarımızı, eksik konuları, geçmişteki kaldığımız sınavların bütünlemesine gireceğimiz ve de tamamlaya başlayacağız demek oluyor. Hepimiz için eski konuların hayrımıza kapanıp yeni ve güzel olanların önümüze açılacağı bir dönem diliyorum.

Öncelikle sizlere üstten nam-ı değer baş öğretmen Satürn den bahsetmek istiyorum. Nedir bu Satürn bunu bilirsek retrosunun bize ne demek istediğini çok daha iyi anlayabiliriz. Az öncede dediğim gibi öncelikle Satürn öğretmendir. Satürn kısıtlamaktır, daraltmaktır, yapı kurmaktır, adil olmak, adaletli olmaktır, bir konuda uzman olmaktır. Kendinden emin olmak, sonuna kadar azimle gitmektir. Bize istediğimiz bir konuda yeni bir yapı inşa etmemizi söyler ve bu istediğimiz yada yapmamız gereken konu üzerinde bizleri bazı sınavlara tabi tutar. Eğer bu sınavları başarı ile tamamladıysak gayet güzel şekilde sonuna kadar savaşıp almışsak bunun ödülü büyük olacaktır. Ama yapmamız gerekenleri yapmamış, görmezden gelmiş ya da umursamamışsak işte bu konularda her gelen şey bu konu ile ilgilidir ve her seferinde daha üzerine koyarak (tabiri caizse tokat atarak) anlatır. Ta ki aklımız başımıza gelene kadar.

Peki oldu ki görmedik, vazgeçtik, yapmadık. İşte burada Retro devreye giriyor. Burada bir duraklayıp kendimize gelmemiz ve eksik olan ne varsa yerine koymamız ve ödüle gitmemiz için gereken hareketleri yapmamız için son fırsat yoksa kalan zamanlarımız aynı konuların farklı versiyonlarını yaşayarak deneyimleyerek ve öğrenerek geçecek. Bence burada eksik yaptığımız ya da yanlış yaptıklarımızı gözden geçirmemiz çok önemli. Şunu da belirtmek isterim. Bu süreç zaman daha bir akmıyormuş gibi acaba saatler mi şaştı gibi durumlar da yaşayabiliriz. Bazen bir an geçmezken bir de bakmışız Eylül gelmiş Retro bitmiş peki biz yapacaklarımızı yaptık mı diye bakmak gerek. Ne olursa olsun elimizdeki işleri asla bırakmadan sabırla ve sevgiyle, bazen sanki bir arpa boyu kadar yol alamamışız hissiyatı içinde de olabiliriz. Ama azimle ve sabırla yaptıklarımızı devam etmemiz çok önemli asla ve asla pes etmek yok. Sonradan iyi ki sonuna kadar gittim. İyi ki vazgeçmedim diyeceğimize eminim. Satürn oğlak burcunda Retro yapacağından özellikle kariyer konularında, sorumluluk konularında bizleri zorlayabilir. Tekrar tekrar yazdım ama aklımızı başımıza alıp eksiklerimizi ve yapmamız gerekenleri belirleyip ileri gitmek için hazırlanmalıyız.

Bu retronun bir önemi daha var. Güney ay düğümü yani geçmiş yaşam bilgilerimizi barındıran yeteneklerimizi aldığımız yer olan Gad ve Karmanın lordu birlikte hareket edecekler. Bundan dolayı da sürekli tekrar eden geçmişten getirdiğimiz blokajları da aşabileceğimizi göstermekte bu Satürn Retro. Belki çok tanıdığımız ve daha konuşmadan ne dediğini anlayabileceğimiz insanlarla karşılaşacağız. Ve burada son derece rahat hissedeceğiz ama alacak alınacak ve verilecek olan verilecek buradaki hikaye tamamlanacak. Hepimizin en yüksek hayrına olur inşallah.

Yükselen Koç ve Koç Burçları: Satürn oğlak burcuna girdi gireli sizlerin kariyer evinde ilerlemeye devam ediyor. Burada kurduğunuz yeni düzende eksik yaptığınız bir şeyler var mı ilk başta onu kontrol etmeliyiz. Sonrasında işimizle alakalı zorlu bir süreç 18 Eylül’e kadar bizimle olacak. Sanki yaptığımız işlerde hiç ilerlemiyormuş gibi hissedebiliriz. Sakin olun. Tabi yazımızda da belirttiğimiz gibi azimle, sabırla size tüm zorluk çıkaran konuları aşacağınıza eminim. Eğer çalışmıyorsanız da kaygılarınız artabilir, insanlar üzerinize gelebilir ve zaman geçmeyebilir ama unutmayın gerçekten emek verdiğiniz her şey özellikle de kariyer konuları size çok güzellikler getirecektir. Yeter ki emeğinizi esirgemeyin.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları: Satürn oğlak burcundayken özellikle yüksek eğitim, kurslar, inançlar ve yurtdışı seyahatleri konusunda sınavlara tutacaktır. Özellikle yüksek eğitimle ilgili işleriniz, kurslarla ilgili ve seyahatlerle ilgili işleriniz varsa önceden tüm hazırlıklarınızı eksiksiz yapın. Burada evraklar kaybolabilir. Beklediğinizden geç gelebilir. Sakın gelir diye beklemeyin siz işlerinizi son derece özenle takip edin ki sonrasında sıkıntı yaşamayın. Kendimizi son derece sıkılmış, bunalmış ve uykusuz bir dönemde de bulabiliriz. Bol bol dua edin, meditasyon yapın ve tüm kalbinizle inanın.  Ve en önemlisi kendinize vakit ayırın. Sonradan aklıma geldi eklemeden edemedim bu dönemde ki davalar da biraz sonuçsuz kalabilir, uzayabilir, aksilikler çıkabilir ama doğru bildiğinizden şaşmayın derim.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları: Satürn oğlak burcundayken sizin 8. Evinizde gerilemeye başlayacak. Bu durumda sizlerin özellikle bankalar, krediler, borçlar, ödemeler ve özellikle vergiler kısmında yapmadığınız bir şeyler varsa bu kısımlara bakmakta fayda olacaktır. Ayrıca harcamalarınıza çok dikkat etmeli gereksiz harcamaları da kısmalısınız. Satürn bize gerektiği kadar, ihtiyacın kadar lükse kaçmadan hatta mütevazi yaşa der. Tabi bu evde sadece bunlar yok miras konuları devrede ise bu konulara dikkat etmekte fayda var. Ayrıca ertelediğiniz sağlık konularında da bir ameliyat varsa bu konuda gündeminizde olması çok olası. Burayı şöyle bir sözle kapatıyorum… Varlığına güvenme bir kıvılcım yeter, güzelliğine güvenme bir sivilcem yeter…

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları: Satürn oğlak burcundayken sizin tam da partner ve ortaklıklar evinizde Retro yapacak. Bu da demek ki eşinizde veya ortağınızın daha önce farkına varmadığınız özelliklerini görmeye başlayacaksınız. Satürn bizim toz pembe gözlüklerimizi çıkartır, bulutların üzerinden gerçek dünyaya öyle bir indirir ki… İnşallah bu süreçleri en sağlıklı şekilde atlatır, tüm sınavlarınızı verir çok daha güzel ilişkilere doğru yelken açmanızı (tabi tüm mantığınız ve ciddiyetle) …

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları: Satürn geri giderken sizlere sağlığınıza, beslenmenize, günlük yaptığınız işlere yeniden yapılandırarak daha sağlıklı beslenmeye, özellikle ihmal ettiğimiz eğer ufak tefek hastalıklarımızda varsa acilen onun altında yatan asıl sebebi öğrenmeye gitmeliyiz. Artık abur cubur yerine daha sağlıklı ve doğru beslenmeyi öğrenmeliyiz. Gündelik işlerimizi erteliyorsak artık zamanlamayı ve doğru şekilde sıralamayı, önem durumlarına göre gruplandırmayı öğrenmemiz gerekecektir. Ayrıca yanımızda çalışan insanlardan dolayı da keyfimiz kaçabilir onlarında daha doğru şekilde yönlendirmelerimizi yapmalıyız.

Yükselen Başak ve Başak Burçları: Satürn geri giderken en sevdiğimiz çocuklar ve aşk evinizde Retro yapacaktır. Bu durum çocuklarınız varsa özellikle onlarla ilgili sınavlara hazırlıklı olun. Onlarla daha çok ilgilenin, bunaltmayın, eleştirmeyin, onu olduğu gibi görün ve onunla konuşun. Birde burası yeni başlayan ilişkileri de gösterdiğinden ilişkiler konusunda sınavlara hazırlıklı olmakta fayda var. Eğer o kişiyle ilgili daha kesin kararlar vermek istiyorsanız Retro sonrasını beklemekte son derece fayda görüyorum. Sınavınız en hafif şekilde ve tüm güzellikleri size getirecek gibi olması dileğimle…

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları: Satürn sizin tam da aile evinizde geri harekete başladı. Sınavlarınız evinizle ilgili olacaktır. Bu durumda 4. Ev ayrıca evdeki sırlarla ilgili olabileceğinden. Sizden bu dönemde bir şeyler saklanıyor olabileceği gibi çok daha büyük bir sırrın da açığa çıkması durumu da olabilir. Ya da siz çok yaklaşmışken bu durum gizlenebilir de. Ayrıca evde yapacağınız değişiklikler için de Eylül’e kadar azıcık daha sabır edin bence. Biliyorum herkes çok sıkıldı ve bunaldı ama değişiklikler için azıcık daha beklenebilir. Aile içi kavgalarda da ortada kalmamaya özen gösterin sonrasında üzülmemek için.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları: Satürn sizin iletişim evinizde hareket edecek bu durum insanları anlamak ya da kendinizi anlatırken yanlışlıklara veya karışıklıklara sebep olabilir. Zaman zaman birçok konu size anlamsız gelse de aslında doğru şekilde baktığımızda doğruyu göreceğimiz kesin. Eğer eğitim hayatımızda sınavlar varsa buna gerçekten çok iyi hazırlanın sonra kendi kendinize bu vakit nasıl bu kadar hızlı geçti diyerek hayıflanabilirsiniz. Ayrıca da kısa seyahatlerde bavulunuza ve eşyalarınızın hangilerini aldığınıza karışıklıklara çok dikkat etmek gerekir. Kendimizi pek de keyifli hissetmeyebiliriz. Ama olsun gene de elimizden geleni yapmalıyız.

Yükselen Yay ve Yay Burçları: Satürn sizin 2. Evinizden yani öz değer, yetenekler ve kendi kazançlarımızı sorgulayacağımız, sınavlarımızın buradan vereceğimiz yer de Retro hareketine başlıyor. Bu durum birincisi ve en önemlisi kendi yeteneklerimizi, kendimize olan güvenimizi gözden geçirmemizi sağlayacaktır. Sınavlarımız buralardan gelecektir. Ayrıca artık kendimizin hesabını bilmezsek boyumuzdan büyük harcamalar yaparsak sonumuz kesinlikle hüsran olacaktır. Bu dönemde gelecek tüm işler için iyice düşünün ve en düzgün şekilde kontrol ede ede bütçelemelerini doğru yapın. Burada söylenecek en güzel söz hem yeteneklerimiz hem de iş ile ilgili ayağını yorganına göre uzat…

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları: Satürn sizin 1. Evinizde geri hareketine başlıyor. Kendinizi, etrafınızı, yeteneklerinizi, maskelerinizi ve en önemlisi sağlınıza bu dönemde çok dikkat edin. Eğer ki sağlığınızı ihmal ettiyseniz sağlık, kendinizi ihmal ettiyseniz kendiniz, yeteneklerinizi ihmal ettiyseniz yeteneklerinizi tamamlamak eksikleri gidermek için 10 numara fırsat diyor. Asla yılmayın, yarıda bırakmayın, istikrarlı olun ve sonuna kadar mücadele edin. Burada eğer ki sınavlarınızı ve yapmanız gerekenleri tam yaptıysanız son derece güçlü şekilde çıkarak artık bu işi yaptım diyebilirsiniz ve size tüm güzel ödülleri misli misli verecektir.

Yükselen Kova ve Kova Burçları: Satürn sizin 12. Evinizde geri gitmeye başlayacak. Bu ev bir miktar zor bir ev bundan dolayı öncelikle bilinç altımızda eskiye ait tüm bilgiler hareketlenecektir. Ayrıca da sağlıkla ilgili özellikle psikolojimizle ilgili aman çok dikkat etmek gerekir buraya. Burada enerjimiz düşecektir kendimizi mutlu edecek şeylerle enerjimizi yükseltelim ve tüm bu psikolojik savaşa eskiye, hatta karmadan gelenlere en doğru en güzel şekilde cevaplarımızı vereceğimize eminim. Ondan sonra ileri doğru çok daha güzel bir adım atmamızı sağlayacaktır.

Yükselen Balık ve Balık Burçları: Satürn 11. Evinizde gerilemeye başlıyor bu da arkadaşlarımız, dostlarımız, dernekler, kendi kazançlarımız ile ilgili sınavlara tabi tutulacağımızı göstermekte. Arkadaşlarımızı sorgulayacağımız, bizim için değerlerini yada onların bize verdiği değerleri sınayacağımız zamanlardayız. Ayrıca gittiğimiz derneklerde neler yapabileceğimize dair elimizden ne geliyorsa yapmalıyız.

About zaferoba

Check Also

Haftam Nasıl Geçer Köşesi… (24-30 Temmuz Haftası)

24-30 Temmuz Haftası için herkese selamlar, Ayın en karışık haftasına hoş geldiniz. Ne desek ne …

Bir yanıt yazın