15-21 Mayıs 2017 Haftası Gökyüzü Aktiviteleri

Bu hafta gökyüzündeki önemli aktivitelerimiz;

  • 16 Mayıs’ta küçük kardeş Merkür yolculuğuna Boğa Burcunda devam ediyor olacak.
  • 18 Mayıs’ta Güneş ve Kiron arasındaki güzel etkileşim sizleri bekliyor.
  • 19 Mayıs’ta iki etkileşimimiz var. İlki sabah 10 sularında benimle Uranüs arasında uyumlu ve diğeri de akşam 8 sularında Venüs ve Jüpiter arasında olacak.
  • 20 Mayıs’ta ise Güneş artık İkizler burcuna geçiş yapıyor olacak.

Sırayla hepsine bakalım;

Merkür Boğa Burcunda;

Merkür bu ayın başında Koç burcundaki retro ( geri ) hareketini tamamlamış ve ileri harekete başlamıştı. Gölgeli günleri de bu hafta itibariyle bitiyor ( Eski hızına kavuşuyor ) ve Koç burcunun da sonuna geldi. Salı günü itibariyle artık Boğa Burcunda ilerliyor olacak.

Merkür en basit anlatımıyla fikirleriniz, düşünceleriniz, mantığınız, iletişim kurma şekliniz, eğitimler, ticari faaliyetler, anlaşmalar ve sözleşmeler konularıyla alakalıdır. Boğa ise huzur, konfor ve güvence arayışında olan ve bunu da maddi kaynaklarla gerçekleştirmek yönünde hareket eden bir burçtur. Dolayısıyla Merkür’ün Boğa burcuna geçişiyle hepiniz, maddi anlamda kendinizi daha güvenli ve konforlu hissedebilmek adına fikir ve düşüncelerinizi, anlaşma ve görüşmelerinizi bu yöne odaklı çalıştırmaya başlayacaksınız.

Güneş – Kiron Etkileşimi;

Kiron ( Şiron’da denir ), benimle Uranüs arasında bir yörüngeye sahip asteroit’tir. Şifacı olarak bilinir. Buradaki şifacılığı, başkalarının yaralarını sararak, şifayı bulmak yönünde çalışır.

Güneş Kiron güzel etkileşimlerinde mutluluk, huzur ve ruhsal şifalanma konuları anahtar kelimeler olacaktır. Bu süreçte içinizden gelen his ve duyguları, hatta gördüğünüz rüyaları bile, şifa yolunda size fayda sağlayacak bilgileri içeriyor olmaları sebebiyle ciddiye almanızı öneririm. Bu etkileşimler yeni başlangıçlara da gebedir.

Saturn – Uranüs Etkileşimi;

Benimle Uranüs arasındaki olumlu etkileşim 19 Mayıs’ta çok anlamlı bir günde gerçekleşiyor. Normal şartlarda Uranüs ile oldukça zıt karakterlerimiz var. Ben öyle ani değişim, dönüşüm, isyan, başkaldırı işlerini sevmem, sistem, düzen, istikrar isterim. Uranüs ise tam tersi Otorite, disiplin, kural, sistem, düzen sevmez, ani, hızlı ve beklenmeyen değişime zorlar.

Bizim ikimizin arasında olumlu etkileşim olması ise yolunda gitmeyen, değişikliğe ve yeniliğe ihtiyaç duyulan konularda bunu belli bir kural, düzen ve çerçevede gerçekleştirebilme imkanı sunar.  Ayakları yere basan, sağlam, kalıcı yenilik ve değişikliklere olanak sağlar.

Venüs – Jüpiter Etkileşimi;

Karşıt açıda olan etkileşimler aslında zorlayıcı etkiler getirmekle beraber, her ikisi de iyicil özellikle sahip Venüs ve Jüpiter arasında olması bu zorlayıcı etkileri geçersiz kılıyor. En fazla olmasını bekleyeceğiniz konular her ikisi de finans göstergesi olması sebebiyle ( ve tatile denk geldiği için ) harcamalarda kontrolsüz olmayı, estetik, güzellik, alışveriş uğruna bir ton para harcamayı, yani özetle savurganlık eğilimlerini getirebilir. Kendinize dikkat edin ay ortasında dağılmayın sonra…

Güneş İkizler Burcunda;

Güneş’in İkizler burcuna geçmesi fikirleriniz, düşünceleriniz ve zihinsel aktivitelerinizde hızlanmayı beraberinde getirecektir. Aynı zamanda Mars’ta İkizler burcunda olduğundan bu hızlanma ve motivasyon hareketlerinize de yansıyacaktır. Ayrıca İkizler, eğitim ve seyahat konuları ile de bağlantılı olduğundan okullarda sınavlar dönemi ve arkasının tatile bağlanması da oldukça anlamlıdır. Son olarak İkizlerin değişken burç niteliklerine sahip olması, karşınıza çıkabilecek olası değişimlere de daha kolay adapte olmanızı sağlayabilir.

About zaferoba

Check Also

Haftam Nasıl Geçer Köşesi… (24-30 Temmuz Haftası)

24-30 Temmuz Haftası için herkese selamlar, Ayın en karışık haftasına hoş geldiniz. Ne desek ne …

Bir yanıt yazın