22-28 Mayıs 2017 Haftası Gökyüzü Aktiviteleri

Bu haftanın tartışmasız en önemli gökyüzü aktivitesi;

* 25 Mayıs akşamı ikizler burcunda gerçekleşecek olan yeniay ve bu yeni ay sırasında aktif olan Mars – Saturn sert etkileşimidir.

İlave olarak gözardı edemeyeceğimiz 2 aktivite;

* 23 Mayıs Salı itibariyle etkisini hissetmeye başlayacağınız Venüs – Plüto arası sert etkileşim ve

* 27 Mayıs Cumartesi günü etkisini hissetmeye başlayacağınız Merkür – Neptün arası güzel etkileşimdir.

Sırayla hepsine bakalım;

Venüs – Plüto Sert Etkileşim;

Venüs sizlerin sevgiyi algılama şeklinizle ilgilidir. Cazibe, beceri, yetenek, estetik, güzellik, cinsellik, aşk, sevgi, şehvet ve benzer konular Venüs’ün alanına girer. Yumuşak başlı ve uyumludur, bana benzemez 🙂 Plüto ise sert mizaçlı, hafif despot, tutkulu, istediğini zorla elde etmeye çalışan, zayıflığa tahammülsüz, değiştirmek ve dönüştürmek odaklı bir arkadaşımızdır. Bunu yaparken de gerekirse yakar, yıkar, yok eder ve üstüne tekrar inşa eder.

Sizlerinde farkedeceği üzere bu ikilinin beraber yanyana anılması bile pek mümkün değilken bir de sert bir etkileşimde olmaları özellikle ilişkiler arenasında tatsız etkileri içinde barındırıyor. En çok karşılaşılacak sorunlar; İlişkilerde ego savaşları, tarafların kendi istedikleri şekilde ilişkiye yön verme çabaları veya ağır kıskançlık krizleri sonrası çıkacak kavgalar ( şiddet bile içerebilir ), platonik aşık olanların artık aşkına karşılık bulma amacıyla yanlış zamanda yanlış yerde aşkını itiraf etmesi ve refüze edilmesi sonrası deliye dönmesi, daha önce hiç takılmadığınız ufak sorunların sizi bir anda çıldırtması diyebilirim.

Yapılacak en güzel şey bu hafta her ne olursa olsun sabrınızı korumaya çalışın, içinizde fırtınalar bile kopsa yutkunup, kendinizi sakinleştirmeye çalışın, partnerinizin bakış açısından olayları görmeye çalışın. Umarım başarırsınız.

İkizler Burcunda Yeniay;

25 Mayıs Akşamı gerçekleşecek Yeniay ikizler formatında olacağı için daha ziyade iletişim, eğitim, yakın çevrenizle ilişkileriniz, kısa seyahatler alanlarında yeni başlangıçları beraberinde getirebilir. Normal şartlarda bu konu başlıklarını içeren fikir, düşünce ve çalışmalarınız hakkında zehir gibi bir zeka ile aktivasyona geçmek isteyeceksiniz ( Mars’ta İkizlerde ). Ama ben tam karşıdan size “Dur, nereden çıktı şimdi bu, biraz daha düşün, iyi planladın mı, bunun ayakları yere basmıyor, acele etme, bekle, olmamış daha…” diyeceğim ve sizde iki arada bir derede kalacaksınız. Beni dinlemeyip harekete geçen arkadaşlarda maalesef çok başarılı olamayacaklar ( Retro hareketteyim )

Peki ne yapmanız lazım?, aynen yukarıda söylediğim soruları iyi düşünüp, değerlendirip, ayaklarını yere bastırmanız, planlamalarını zamana yaymanız, aksamaları izlemeniz, düzeltmeniz gerekir, o durumda yolunuza devam edersiniz.

Merkür – Neptün Etkileşimi;

Bu yorucu haftanın sonunu ise güzel bağladık arkadaşlarla. Küçük kardeş Merkür ve dostum Neptün sizler için güzel bir etkileşim hazırladı. Hatta Kral Jüpiter’de destek atıyor onlara. Yani haftasonu hayal gücünüzün sınırlarını aşarak muhteşem fikir ve düşüncelere imza atacak, herkesi kendinize hayran bırakacaksınız. ( Hatta hafta başındaki Venüs – Plüto sertliği sonrası ilişkilerdeki olası hasarı bile tertemiz yapabilirsiniz. )

About zaferoba

Check Also

Haftam Nasıl Geçer Köşesi… (24-30 Temmuz Haftası)

24-30 Temmuz Haftası için herkese selamlar, Ayın en karışık haftasına hoş geldiniz. Ne desek ne …

Bir yanıt yazın