30 Aralık 2020 Yengeç Dolunayı…

Tarih: 30 Aralık 2020 Çarşamba Günü (Merkür Günü)

Derecesi: 08 derece Yengeç

Sabit Yıldızları: AY-Alhena : Hepimiz bu sabit yıldız sayesinde daha bir hassas daha bir hayal edebilen ve bunları aslında kendince sanata aktarabilen bir yanımız olacak. Ay ile olan etkisi de sağlıklı olmak, onur ve servet getirmesidir.

Yılın son büyük gökyüzü olayına hoş geldiniz. 30 Aralık Çarşamba günü 06:28 de yengeç burcunun 08 derecesinde keyifli bir dolunay meydana gelecek. Öncelikle hemen bir dolunay neydi neler yapar biz kısaca onu yazayım.

Dolunaylar bizlerin içsel enerjisinin en yoğun olduğu zamanlardır. Ay (Dişil), Güneş (Eril) karşı karşıyadır ve birbirlerine rakip enerjisi çalıştırırlar. Gecenin en parlak olduğu zaman daha önceden başladığımız işlerin sonuçlarını aldığımız zamandır. Dolunaylar da daha bir gergin hissederiz kendimizi, uyumakta zorlanabiliriz. Trafik bile daha bir yoğundur. Haritamızda bu dolunaya mahsus yengeç burcunun olduğu evdeki olayların tamamlanması, bitirilmesi, dengesi sağlanması, adalet temalarının çalışması, onaylanma ve onay alma konularını da gündeme getirir. Ortalama dolunay etkileri bize bir hafta öncesinden sinyallerini hissettirir bir sonraki yeni ay enerjisine kadar.

Bu dolunay yengeç burcunda olduğundan ana konularımız güvenlik, beslemek, aile, nostalji, anne, bağlarımız, barınmak, fedakârlık, alınganlık, kendini ve etrafındakileri korumak, geçmiş ve eski konular çok gündemde olacaktır.

Tam da 2020’yi bitirirken bize mis gibi bir dolunay verdi evren. Bu Dolunay’a Alhena sabit yıldızı da eşlik edecek. Bu yıldız Merkür Venüs doğasında yani iyicil bir yıldız. Bu yıldız yeteneklerimizi arttıran, hayal gücümüzü genişleten bir yıldız. Bu yıldız Ay ile birlikte olunca da sağlık, onur ve para konularında da artışların olabileceğini anlatmaktadır bize. Bu dolunayın yükselen burcu Yay bu da aslında bitmek tükenmez bilmez umutları ve iyimserliği de anlatıyor bize. Tabi dolunaya baktığımızda asıl konunun ilişkiler ve para olduğunu görüyoruz. Yakın çevremizle ile ilgili özellikle para iş konularındaki gelişmeler gündeme gelebilir.

Tabi ki yeni yıl ve yasakları da göz önüne alırsak bir de bu dolunay nerede bu eski kalabalıkla girdiğimiz, eğlencenin dibine vurduğumuz yeni yıllar diyeceğiz gibi görünüyor. Ama tabi ki bu dolunayda yengeç burcu teması olduğuna göre yeni yıla özellikle sevdiklerimizle, ailemizle bir arada olmalıyız. Bir arada giremezsek de teknoloji kullanarak sevdiklerimizi görerek konuşarak gireriz. Eski zamanlar, eski konular, geçmişten anılar aklımıza gelecek, eski albümler ortaya çıkacak tam da yılbaşında. Eğer küstüğümüz konuşmadığımız insanlar varsa barışmak için güzel bir zaman.

Bu dolunayla neler yapabiliriz. Kredi veya borçlarımızı kapatabiliriz (ah para gözün kör olmasın olursa tabi ekonomi biraz zorda). Bitmesi gereken aile, sevgili, konu komşu ne kadar ilişki varsa artık bize hizmet etmeyen enerjinin bitmesini gösteriyor. Ya da yeni ilişkilerin başlaması ama karmik ilişkilerin de başlamasını anlatıyor. Taşınma, tadilat, evde yapılacak alışverişe kadar tam da bu zaman çok uygun. Ayrıca bırakmak istediğimiz, kesmek istediğimiz, kurtulmak istediğimiz ne varsa örneğin kilolarımız, eski alışkanlıklarımız, eski konular bu dolunay bunların bitimine de niyet edelim. Bunula ilgili içinizdekileri kâğıda dökün ve sonra o kâğıdı suya atın gitsin erisin kaybolsun tıpkı bırakmak istediğiniz ne varsa onlar gibi. Bu dönemde yazmak, anlatmak konularında, insanları barıştırmak, ara buluculukta son derece iyiyiz bunları değerlendirmenizi de tavsiye ederim. Eğer mümkünse yeni yıl için sevdiklerinize küçük onları hatırladığınızı sevdiğinizi gösteren hediyeler alabilirsiniz.

Son olarak sağlık konusuna bakacak olursak özellikle bu zaman zarfında göğüs, karaciğer ve mide ile ilgili sorunlar yaşayabiliriz. Gereğinden fazla yiyerek midemizi zorlamaya dikkat edin.

About zaferoba

Check Also

Haftam Nasıl Geçer Köşesi… (24-30 Temmuz Haftası)

24-30 Temmuz Haftası için herkese selamlar, Ayın en karışık haftasına hoş geldiniz. Ne desek ne …