30 Kasım Parçalı Ay Tutulması  

Tarih/Saat: 30 Kasım 2020- 12:29- İstanbul

Konu: Parçalı Ay Tutulması

Burç: İkizler Burcunun 08 derecesinde – Merkür Akrep

Yükselen: 13 derece Kova. Yükselen Yönetisicisi (12. Evde Satürn Oğlak, 3. Evde Uranüs (wholesign 4. Evde)) – Tutulma yöneticisi Merkür 27 derece akrep 9. Evde (wholesign 10. Evde)

Sabit Yıldızlar: Ay – Aldebaran , Güneş – Antares, Merkür – Toliman sabit yıldızları bu tutulmaya eşlik edecek.

Sağlık Astrolojisinde: Tutulma ikizler burcunda olacağından dolayı konsantrasyon, kafa karışıklıkları, akciğerler, solunum yolu, diyafram, eller, kollar, parmaklar gibi konular gündemde olabilir. Özellikle 08 derece ikizler Bronşlar la ilgilidir.

Etki Süresi: Tutulmaların etkileri çok uzun süreli etkilerdir. Özelikle +/- 15 günde öncesinde artarak Tutulmadan sonra azalarak devam ederi.

Öncelikle Herkese Merhabalar. Tutulma ile ilgili teknik bilgileri merak edenler için yukarıda yazdım.

30 Kasım 12:29 da ikizler burcunun 08 derecesinde bir Parçalı Ay tutulması meydana geliyor. Genel tutulmalar her ay gerçekleşen dolunay etkilerinin en az 10 kat fazlası etkiye sahip olduğunu gösterir bize. Peki nedir bu Ay tutulması? Ay tutulmaları genel enerji olarak bizim bitmiş tükenmiş ne kadar konumuz varsa kapatıp, tamamlayıp yeni şeyler için yer açmamızı sağlayacak bir enerjiyi ortaya çıkarmaktı. Yani artık bırakmamız gereken ne varsa alacak alınacak verecek verilecek bu tamamlanması gereken tamamlanacak. Sırtımızdaki yüklerden ve artık ne işimize yaramıyorsa tam da bunlardan kurtulmamız sağlanacak.

İkizler yay ekseni iletişim, konuşma, yazma, ticaret, seyahatler, kardeşleri, gençleri, çocukları, eğitimi, uyumu ve uyumsuzluğu, mahkemeler, davalar, politika, ideolojik ve din konuları, dış ticaret, yabancılar, yurtdışı konuları, iki uç enerjiyi, entelektüel ortamları, çabukluğu, kurnazlığı, meraklılığı, huzursuzluğu, medyayı, dedikoduları da gösterir.

Demek ki bireysel hayatlarımızda bu tutulma ile; Ev ve işle ilgili olarak yaşayacağımız gelişmeler olacak. Bazı iş yerlerinin tekrar evden çalışmak durumunda kalacağı ve yeniden evlere kapanarak çalışacağımızı göstermekte. (10 ve 4 akslarında olan tutulma ve 6. Evin yöneticisinin 4. Evde olması) Ayrıca evden de yürüttüğümüz işler haricinde kendimiz için istemiş olduğumuz diğer bir iş ile ilgili çalışmalar yapabileceğimizi de söyleyebiliriz. Ayrıca eğer haksız işten çıkarılmalar varsa tam da bu tutulma ile mahkeme ve dava konularının gündeme gelmesinin bizleri hiç şaşırtmayacak. Zaten covit’in bu kadar yayıldığı şu zamanlarda özellikle hapishaneler, hastaneler, kapalı mekanlarla ilgili ve tutulmanın ikizler burcunda olduğundan bazı ayaklanmaların, kargaşalarında olacağını söyleyebiliriz. Tutulma haritasında Neptün’ün durağan pozisyonda olmasından dolayı kafamızın son derece dağınık olması ve adeta hayat enerjimizi bu kadar etkilemesinden dolayı sağlığımıza ekstra dikkat etmemiz gerekmekte. Bu tutulma ile çok fazla yalan haber, spekülasyon ve asparagas haber çıkabileceğinden her duyduğumuza inanmamız gerektiğini kendimize hatırlatmakta fayda var. İlişkiler kısmına geldiğimizde artık bitmesi gereken ne varsa aniden bitip yeni başlangıçlara da hazır hale gelmemizi göstermektedir.

Türkiye ve dünyada bu tutulma ile;

Öncelikle tutulma hattında kalan şehirlerimizin çevresinde doğal afetlere, depremlere, yangınlara ve patlamalara dikkat etmekte fayda var. Sebebi bu tutulmaya eşlik eden sabit yıldızdır. Ayrıca bu sıra Uranüs Venüs karşıtlığının etkisini yitirmediğini de bilmemiz gerekir. Ayrıca bu tutulmanın ikizler-yay ekseninde olmasından dolayı ve ülkemizin zorlu alanlarında olduğundan bizden gizlenen bir çok haberin ortaya çıkacağı, sağlık ve askeriye ile ilgili bazı bilmediğimiz durumlarda da duyumlar alabileceğimizi göstermektedir. Ayrıca Türkiye politik, ekonomik durumlarla ilgili gelişmelerinde baya hareketi gelişmeler olacak. Bu spekülatif olayların borsa ve para piyasalarında dalgalanmalar yaratacağını da öngörmekteyiz. İkizler burcunda ki tutulmanın ayaklanmalar, hak aramak ve halkın birbiri ile iletişime geçerek olayların büyümesine sebebiyet verebilir. Birçok anlaşmalarda, muhalif durumlarda hiç bekleyen gelişmelere de gene bir tutulma. Son olarak dış ticaretle ilgili durumlarında negatif yönde etkileneceğini söylemek de çok yanlış olmaz.

About zaferoba

Check Also

Haftam Nasıl Geçer Köşesi… (24-30 Temmuz Haftası)

24-30 Temmuz Haftası için herkese selamlar, Ayın en karışık haftasına hoş geldiniz. Ne desek ne …