Astroloji Nedir ?

Astrolojinin aslında o kadar çok yorumlanış şekli var ki; Bunlardan bazılarına bakalım ve sonra bu konu üzerinde biraz yazalım bakalım.cordless water flosser can be a great option for cleaning between your teeth if you have trouble brushing by hand, have braces or have a bridge.

“Gökyüzünde ne varsa, Yeryüzünde o var…”; Gökyüzü cisimlerinin dünyevi olaylar arasındaki durumu; klasik neden-sonuç teorisinin sembolik dile yansımış hali; Astroloji, gezegen ve yıldızların insanların üzerindeki etkisini yorumlama sanatıdır; Astroloji gökyüzü hareketlerinin yeryüzündeki olayların, koşullarını ve durumlarını bağlantısını araştıran bir sanattır; Astroloji, doğum tarihinizdeki gezegen ve yıldızların konumuna göre inşaların üzerindeki etkisini yorumlayan bir ilimdir.

Elisabeth Teissier’e göre astroloji;

Karakteri belirleme ve astral tesirlerin, açıların, yıldızların ve burçların araştırılması yoluyla insanın kaderinin tahmin edilmesi sanatıdır. Gök ile yeryüzü arasındaki ilişkinin bilgisidir.

Şimdide astrolojiyi kelime bazında inceleyecek olursak astroloji kavramı, Astro[yıldız] ve logos[bilim, ruh veya yüksek mantık, yüksek akıl] kelimelerinin birleştirilmiş halidir. Makrokozmos ile mikrokozmos arasındaki ilişkinin, “yukarıdaki nasılsa aşağıdaki de öyledir” şeklinde olan analoji prensibine dayanan bilgidir. Astroloji, insanı kozmosun bir parçası ve doğanın yapıtaşı olarak gören ve doğanın kendisiyle aynı kanunlara tabi tutan temel bilgidir.

Benimde ilk başta üzerinde düşündüğüm ve en çok sorulan sorulardan biri astroloji bize kaderimizi gösterir mi ?… Aslına sorarsanız bence hem evet hem de hayır demek istiyorum. =) Biliyorum kafanız karıştı bu durumu şöyle açıklamak istiyorum. Astroloji dönemleri inceler, fırsat alanlarını, şanslı zamanları, doğum haritanızda sizi kısıtlayan, zorlayan alanları, gecikmeleri gösterir. Sonuç olarak her şey kendi elimizdedir ve nasıl hareket edeceğinizi ve bu konuda neler yapabileceğiniz (Tabii ki genel şekli belli olarak) bizlerin kararıdır. Gezegenler ne kadar iyi açılar yaparsa yapsın, sizin ne kadar şanlı bir dönem olduğu söylense de, hiçbir şey yapmadan oturursanız, size gelen fırsatları kaçırabilirsiniz. Ayrıca gezegenlerimiz arasında zorlayıcı etkilerinde normalden daha fazla çalışıp gayret gösterirsek tüm zorluklar bittiğinde kendinizi daha güçlenmiş olarak daha bilgili bulacağınızı biliyorum. Tabi gene de bize hayat yolumuzu neler olabileceğini gösteren eşsiz bir kaynaktır astroloji.

Astrolojinin birçok çeşidi ve bakılış şekli vardır. Ama ilk öğrenmemiz gereken şey kendi doğum (natal) haritamızdır. Bu haritayı çıkartabilmemiz için kişinin doğum tarihi, doğum yeri ve özellikle yükselen burcun belirlenmesinde kullanılan doğum saati çok önemlidir. Bu bilgiler eşliğinde kişinin doğduğu andaki gezegenlerin hangi burç sistemlerinde, hangi evlerde ve birbirleriyle olan ilişkileri çıkartılarak yorumlanır. Hatta önemli olabilecek birçok sabit yıldız, astroid de kullanılmaktadır. Bu bilgiler eşliğinde astroloji bilimini kullanarak güzel ve kadim yorumlar yapılıp kişi için genel olabilecek yorumlar yapılmaktadır.

Astroloji ile öğrenebileceğiniz çok şey vardır. Bunların başında ise kişinin kendini tanımasına rehberlik etmesidir. Doğum (natal) harita yorumunda, bilinçdışında kalan temalar dâhil, kişinin benliğine dair çok sayıda bilgi verilebilmektedir. Yetenekleri, iş hayatı, kariyeri, izlemesi gereken yol, hayatta başına gelecek dersler, saplantıları, aşk hayatı, evlilik zamanları, boşanma göstergeleri, çocukluk koşullanmaları ve tüm bunlarla başa çıkma yollarını bulabilirsiniz.

Bu arada astroloji sadece kişiyi izlemez ve bu konuda yorum yapmaz. Astroloji ülkeleri, doğal afetleri, ölüm şekillerini ve zamanını, kazaları, yeni başlangıçları, hükümdarların ülkeye olan uyumlarını, kişilerin uyumlarını (Sinastri), bir eşyanın veya kişinin kayıpsa ne olduğunu (soru astrolojisi), Yıl içinde olabilecek olaylar, depremler, şirketlerin kaderleri ve aklınıza gelebilecek birçok konuda sizlere yanıt olacağını biliyoruz.

Astroloji insanoğlunun yazılı tarihinin başından beri var olan en eski ilimlerdendir. Bu konu da birçok medeniyette birçok yazılı belge bulunmaktadır. Bunlardan da gün geçtikçe sizlere bahsetmeye devam edeceğim. Bu nasıl oldu derseniz de astroloji insanın var oluşundan beri geçirilen zamanların kaydı ve güncellenen gözlemler üzerine inşa edilmiştir.