ŞOV ZAMANI… SONUNA KADAR… ASLAN BURCUNDA YENİ AY

19 Ağustos Çarşamba günü 05:41 de Aslan burcunun 26. derecesinde Ay ve Güneş birleşecek ve sahneye çıkma vakti gelecek. Bu yeniay bize şansı, hayatımızda hayalini kurduğumuz ve yapmak istediğimiz şeyler için harekete geçme zamanı olduğunu söylüyor. Hatta bu durum için sistemde bizlere destek olacak ve tüm yeteneklerimizi ortaya dökebilme şansını ayaklarımızın altına serecek. Tabi ki bunun için fedakarlıklar yapmak zorunda kalacak mıyız sonuna kadar. Zorlanacak mıyız sonuna kadar. Hareket etmek istemeyip, bu durumu başlatmak için motivasyon bulmak isteyecek miyiz tabii ki sonunda kadar…

Detaylara girmeden önce yeniay nedir astrolojik olarak bize ne anlatır. Aslan nedir hangi temaları içerir ve öğrencilerim, astroloji ile teknik olarak ilgilenenler için burada hangi enerjiler nasıl çalışmış onu anlatıp burçlar üzerindeki etkilerine geçeceğim. Hatta okuma kolaylığı için size bazı işaretler bırakıyorum. Takip ederseniz istediğiniz bölüme direk geçebilirsiniz.  Yeni Ayın Teknik bilgilerini okumak için **, Genel etkileri için *** ve en son burçlar üzerindeki etkileri için en alta inebilirsiniz. ?

** Yeni ay; Güneş ve Ay’ın tam olarak bir arada olması durumuna denir. Tabi ki astronomik olarak Ay, Dünya ile Güneş arasında olduğundan dolayı Güneş’e dönük olan parlak yüzü Dünya’dan görülmez. Bundan sonrası için yeniden Güneş Ay ile ışığını paylaşacak ve Ay da bize giderek büyüyen ve gelişen bir etkiyle ki geceleri gökyüzüne dönecektir. Ay büyüdükçe bizim hayatımızda Yeni Ay ile başladığımız hangi iş varsa büyümeye devam edecektir. Tavsiyem başlayacağınız yeni işler için bir iki gün beklemek Ay’ın ışığının biraz büyümesini izin vermek iyi olacaktır.

Gelelim Aslan Burcu bize neler ifade ediyor. Aslan burcu yaratıcılık, kişisel gücümüzü göstermek, sanat, hayattan keyif ve zevk almak, yaşam enerjimiz, doya doya keyifli yaşamak, kendine güven, kararlı tavırlar, sahnede olmak, ön planda olmak, sevilmek, taktir edilmek, şov yapmak, korumak, egoyu, aşırı gururu, abartıyı, şaşaayı, gösterişi, şövalyeliği, liderleri, yöneticileri, diktatörleri, siyasetçileri anlatır bize.

19 Ağustos Çarşamba günü 05:41 de Aslan burcunun 26. Derecesinde yeni ay meydana geliyor. Bu Yeni Ay haritasının yükselen burcu Aslan ve şans noktası ile tam kavuşumda olması güzel bir yeni ay olacağına işaret etmekte. Ay düğümleri ile gayet güzel etkileşim içerisinde olan bu yeni ay Mars ile de güzel bir etkileşim içerisinde. Satürn ise bize bu yeni ayda gözden kaçırdığımız durumları göstermek istemekte. Açı kalıbı olarak Yod (Tanrının parmağı), büyük ateş üçgeni ve uçurtama kalıbı içermekte. Yeniay yöneticisi Güneş’in paralel yaptığı Ras Alhague sabit yıldızı Yeni Ay enerjimize eşlik ediyor. Şunu da hatırlatmak da fayda var. Ayrıca Arap noktalarına da baktığımızda “Baba Ölüm Noktası” ve “Zafer ve Başarı Noktası” tetikleniyor. Yeni Ayın köşe evde ve en önemlisi 1. Evde olması da bu durumu daha önemli kılıyor.

** Bu Yeni Ay çok güzel ve keyifli bir yeniay. Artık şov zamanı diyebileceğimiz bir zaman.  Peki bu şov ne kadar sürecek tabii ki 2 Eylül’deki Balık burcunda gerçekleşecek olan dolunaya kadar. Biz bu yeni ay enerjimizle kendimizi son derece ortaya koyabileceğimiz bir enerjiyle sahnedeyiz. Yukarıda da bahsettim aslında ama bu yeni ay 1. Ev de ve Aslan burcunun yöneticisi Güneşle birlikte bu ne demek tabii ki artık sahne ışıkları tamamen bizim üzerimizde. Yapmak istediğimiz, kendimizi ortaya çıkarmak istediğimiz, bugüne kadar yapmak isteyip de yapmadığımız her ne varsa egomuzu da (ki bu kadar ateşle bizi zorlayacak) alıp kendimizi gösterme zamanı. Güneş ile sabit yıldızlardan Ras Alhag ile birlikteler. Bu sabit yıldız şifacılığı, yara iyileştirmekle alakalıdır. Demek ki burada Merkür’ün de burada olduğunu hatırlarsak söylediklerimizle, yazdıklarımızla tamamen kendimizi duygularımızı göstererek birçok şeyi iyileştirebiliriz. Eğer bir yanlış varsa bu durumu da çok rahatlıkla düzeltebiliriz. Ve enerji ile uğraşan yükselen aslanlar önce kendilerini sonra da etrafındaki insanlara şifa dağıtmalı.

Konulardan diğeri Hak, adalet, bir konuyu savunup adeta şövalyelik yapabileceğimizi gösteriyor. Bunu yaparken de şansın bizden yana olduğunu şans noktasının anın haritasının yükseleni ile kavuşumda olmasından dolayı çok rahatlıkla söyleyebiliriz. Buradaki büyük ateş üçgeni ve uçurtma açı kalıbının da bize anlatmak istediği; Daha önceden yaptığımız ya da uğradığımız haksızlıklar, adaletsizlikler için artık harekete geçerek gerçekleri gün yüzüne çıkarıp bu durumları çözmemiz gerektiğini de anlatıyor. Hatta bu yeniay la birlikte Arap noktalarından başarı ve zafer noktasıyla çalıştığını da unutmamak gerekir. Kendimizi ortaya çıkarmak için harekete geçirmemizin önemli. Ve haritamızdaki Yod açının bize göstermeye çalıştığı şey aslında yaptıklarımızın sorumluluklarını almamızın ne kadar önemli olduğudur. Bu etkilerinin sadece bizimle kalmayacaktır. Kendimizi göstermek için adım atacakken gerek para, gerek kendimize güvenmemizden gerekse günlük sorumluluklarımız veya sağlık sorunlarımızın (tabii ki önemsiz olanların) arkasına sığınmamamız gerektiği ve ne olursa olsun ortaya çıkıp ben buradayım dememiz gerektiğini anlatıyor. Ayrıca kendimiz ve çevremizdeki insanlar için yaptığımız harcamalarımızın ve gösterdiğimiz iyi niyetinde bazen anlaşılmadığını bunun içinde suçlandığımızı görüyoruz. Bu durumda kendimizi en iyi şekilde ifade etmemiz gerekmektedir.

Tabii ki her zaman senaryolarımız bu kadar da pozitif olmuyor maalesef olayın bir de negatif yönünü yaşayacak arkadaşlar içinde uyarılarımızı yapmakta fayda var. Öncelikle Aslan burcu egoyu, hareketi, yüksek enerjiyi de göstermekte. Özellikle bizden büyüklerimizin (Yeniay’a – Satürn 150) söylediklerini mutlaka dinleyelim, uyarılarını dikkate alalım sebebi eğer bu uyarıları dinlemez, kulak arkası edersek tam bir kaos yaşama durumumuz var. Bununla birlikte aşırı ego ve özgüven her şeyin en iyisini ben bilirim, ben yaparım kafasına giriyorsak da çok tehlikeli bir durum. Özellikle bunlara dikkat etmekte fayda var. Ayrıca kalp, damar problemleri, anksiyeteler tetiklenebilir. Aşırı adrenalin, hız ve risk alma durumları da son derece zorlu etkiler yaratabilir bizim için. Dikkat edelim. Hareket ederken, spor yaparken fark etmeden yapacağımız ya da kendimizi aşırı zorlarsak da sakatlıklar gündeme gelebilir. Çok çok dikkatli olmamız gerekmektedir. Son olarak da aile büyüklerimiz babamız dedemiz gibi insanlarla eğer aramız bozuksa mutlaka gidip bir gönül alma durumları da yaratmamız önemli. Kendimizle ilgili sakladığımız gizlediğimiz olayların gün yüzüne çıkması, belki kendimizi tamamen artık gizlisi saklısı olmadan da gösterme vakti geldiğinden bazı yakalanma durumları da söz konusu olacaktır. Sağlığımıza mutlaka dikkat etmek ve kontrollerimizi yaptırmak önemli. Kalple ilgili sıkıntıları olanlar kesinlikle bir doktora gitmeniz gerektiğini önemle uyarıyorum.

Tabi ki ülke olarak da siyasiler, yöneticiler, liderlerin günden de olacağını, yeni yasalar ve hukuksal, adalet gibi bir durumların son derece konuşulacağını da göstermektedir. Özellikle sanatçılarla ilgili yeni haberler üretimler gibi durumlarda olabileceğini göstermekte. Yeni vergiler ve zamlarında bazı ani kararlarla hayatımıza girebileceğini de düşünmek yanlış olmaz.

 

*** NOT: Bu enerjileri biz genel olarak yükselen burcunuzu baz alarak bu yorumları yaptığımızı da bilmenizi isterim. Bundan dolayı sizlerin haritalarındaki yerleşimler sebebi ile bu etkiler farklı çalışabilir. Sevgi ve saygılarımla

Yükselen Koç: Bu yeni ay sizleri destekleyen ve yapmak istediklerinizi, potansiyellerinizi ortaya çıkarabilecek destekler getirecek. Bu destek sizi daha ortaya doğru yani sahneye doğru adım attırmak durumunda bırakacak. Yapmak istediğiniz şeyler varsa harekete geçmenin tam zamanı. Ayrıca insanlar tarafından beğenilebileceğiniz ve sevilebileceğiniz bir dönem. Yeni aşklar hayatımıza girebilir ama aşırı kıskançlık ve gereğinden fazla üzerine gitme konularına dikkat etmekte fayda var. Eğer çocuklarınız varsa tam da bu sıralar son derece keyifli zamanlar geçirebilir onlarla daha kaliteli etkinlikler yapabilirsiniz. Son olarak da aşırı riske girmeden, borsa, şans oyunlarına abartmadan dikkatli davranmamız gerektiğini de tekrardan hatırlatmak isterim.

About zaferoba

Check Also

Haftam Nasıl Geçer Köşesi… (24-30 Temmuz Haftası)

24-30 Temmuz Haftası için herkese selamlar, Ayın en karışık haftasına hoş geldiniz. Ne desek ne …