KORUSANDA, KOLLASAN DA OLMASI GEREKEN OLACAK, DEĞİŞMESİ GEREKEN DEĞİŞECEK AMA BİL Kİ HAYRIMIZA OLACAK…

KORUSANDA, KOLLASAN DA OLMASI GEREKEN OLACAK, DEĞİŞMESİ GEREKEN DEĞİŞECEK AMA BİL Kİ HAYRIMIZA OLACAK…

2 Temmuz 2019 Salı günü Yengeç burcunun 10 derecesinde Tam Güneş Tutulması gerçekleşecek. Tutulmanın görüleceği yerler Kuzey Amerika, Arjantin, Şili, Brezilyanın Güneyi, Uruguay, Bolivya, Paraguay ve Ekvatordan gözlemlenebilecek. Tutulmaların tam olarak görüleceği yerler bizden daha sert etkiler alacaktır tabi ki. Bu tutulma Türkiye’den görülmeyecek içimiz rahat olabilir. Bu tutulma ile ilgili olarak Yengeç burcunun 2. Dekanında olacağını, 127. Saros ailesine ait bir tutulma olacağını da eklemek isterim. Tutulma İstanbul saati ile 19.55 de başlayacak ve 00:50 de bitecektir. Yani 4 saat 55 dakika kadar bu tutulma sürecektir Tutulma etkisi öncü burçta olduğundan tutulma saati kadar hafta ekleyerek bulabileceğimizden bu tutulmanın etkisi ortalama 5 hafta sürecek ve bizleri daha yoğun etkileyecektir. İstanbul için Tutulma anı haritasını yukarı da paylaşıyorum. Ve bu haritanın yükseleni Kova burcunda ve klasik yöneticisi Satürn 12. Evde hemen yanında Güney Ay düğümü ile birlikte hareket ettiklerini de görmekteyiz ve Plüton da onlara destek vermektedir. Ve Kova burcunun Modern yöneticisi Uranüs haritanın 4.evinde bulunmakta. Mars Merkür ile de sert bir etkileşim kurmakta. Ve haritamızda Mars ve Merkür birlikte 6. Ve 7. Evde çalışmaktadır. Tutulma etkisi haritanın 5. Ve 6. Evlerini etkilediğini de şuraya bir yere ekleyeyim.. Peki, bunlar ne demek hemen bir Türkçeleştirme işlemeni giriyorum.

Öncelikle kısaca sizleri de sıkmadan Güneş tutulmaları bizi nasıl etkilerden başlamak istiyorum. Tutulmalar çok kadersel çalışacaktır sebebi Güneş veya Ay’a yakın bir konumda Ay düğümlerinin olmasından kaynaklanmaktadır. Bu dönem yeni işlere başlandığı, yeni kararların alındığı, bir şeyler için adım atabilme cesaretimizin olduğu veya oldurulduğu durumlardır. Tutulmalar bu enerjileri çok daha üst plana çıkartır ve biz artık istesek de, istemesek de kadersel olarak bizi bir yola sokacaktır. Haritamızda bu etki hangi evdeyse (Doğum haritamızda 12 ev vardır ve tutulma bu evlerden birine düşecektir) o konularla ilgili bir aksiyon alacağımızı da göstermektedir.

Bu tutulma artık ne kadar korusak ta, kollasak ta kadersel değişmelere gücümüzün yetmeyeceğini ve olması gerekenin tüm herkesin hayrına olacağını göstermekte, birçok karmanın temizleneceğine özellikle ilişkiler konusunda artık sizi beslemeyen bitmesi gereken gitmesi gerekenlerin gideceğini ve yerine yenileri için potansiyellerin geleceğini göstermekte. Tabi bu sadece duygusal ilişkiler olarak düşünmeyin (ki uranyen bakış açısıyla baktığımızda Karma asteroidi, Cupido (ilişkiler) ve Venüs birlikte) bundan dolayı her türlü ilişkinin bizim hayrımıza dönüşeceğini de söylemek isterim.

Şimdi tutulma 10 derece Yengeç burcunda olacak, Burada Transneptünyenlerden Kronos ve Hades’in de tutulmada etkin olacağını görmekteyiz. Tutulma yengeç burcunda olacağından dolayı yengeç burcu neleri temsil ederdi kısaca bir hatırlamakta fayda var. Aile, ev, yuva, barınma, beslenmez, yemek yapmak, doğurganlık, çocuklar, fedakârlık, eski anılar, güvenlik, hassasiyet, alınganlık, korumak, kollamak, bakmak, büyütmek gibi konular yengeç burcunun konularıdır. Tutulmanın güzel taraflarından biri Kuzey Ay düğümü tarafında olması yani olacak her şeyin hayrımız için olduğunu bilmemiz gerektiğidir. Tabi şunu da unutmayalım karşısında zorlu bir kombinasyonda var. Satürn Plüto gibi bundan dolayıdır ki Kronos’un da bu Tutulmada aktif rol oynayacağını yani atalarımız, aile büyüklerimiz, otorite figürleri, hatta Başkanlar, devlet adamlarını da göstermekte burada. Öncelikle kişisel olarak ailemizdeki otorite figürleri özellikle yaşı büyük olan dedelerimiz, ananelerimizle bolca ve keyifli vakit geçirmek, onların hayır dualarını almak bu tutulma ile bence bizi iyi yönde etkileyecektir. Hatta ailemizle, patronumuzla artık bizi bu ilişkilerde, işlerde beslemeyecek ne varsa bunlardan özgürleşme zamanıdır.

Aslında tam da bu dönem ailenize yeni bebek getirmek için bu tutulmayı da kullanmak güzel olabilir. Sonuç olarak tutulma haritasında 5. Evde bulunan ve Venüs’ün de bu tutumu desteklediğini görmekteyiz. Tabi ki bunun yanında gündemde kürtajlar, düşükler gibi konuları da duyacağımızı da göstermektedir. Çocuklar ile ilgili yeni gelişmelerin bu dönemde bizlerin hayatına gireceği güzel zamanlar olacaktır inşallah.

Son olarak bu tutulmanın devlet büyüklerinin, yüksek mevkide çalışan insanları, otoriteleri de en çok etkileyeceğini de Uranyen bakış açısıyla Neptün Merkür, Neptün Apollon ile görmekteyiz. Bu bazı yanılgılara, kandırılmalar, spekülasyonlara açık durumda olacaklarını, bazı kayıplar yaşayabileceklerini ve bu durumların belirsizliğini göstermekte. Bazen büyük olmanın derdi de büyük oluyor tabi… Hepimizin hakkında en hayırlısını diliyorum. Sevgiyle kalın…

About zaferoba

Check Also

Haftam Nasıl Geçer Köşesi… (24-30 Temmuz Haftası)

24-30 Temmuz Haftası için herkese selamlar, Ayın en karışık haftasına hoş geldiniz. Ne desek ne …