2020 Retro Tarihleri

Merhabalar,

2020 de gökyüzünde ki Retro tarihlerini sizlerle paylaşmak istiyorum. Hatta bu retroların genel anlamlarıyla sizlere neler ifade edebileceğini de yazmak istiyorum. Bu retroların bizim en hayrımıza çalışacağına da inanmakta fayda var. Bundan dolayı da ajandamıza not edelim ki buralarda yapmamız ve yapmamız gerekenleri hatırlayalım da hayat bizi yönlendireceğine biz hayatı biraz olsun savunma yapalım. Neyse bu tarihler geldikçe ben hem genel bize ne anlatmak istediğini hem de yükselen burçlar üzerinde ne anlama geldiğini de sizler için yazacağım.

Retro Nedir? Gezegenler geri mi gidiyor? Yok artık…  (Eski yazımdan bir bölüm)

Neredeyse bütün gezegenler Ay ve Güneş (gökyüzünün ışıkları) hariç tüm gezegenler Retro yapmaktadır. Öncelikle bunu belirtmek isterim. Gezegenler geri gitmez, sadece normal ilerleme hızları düşerek yavaşlarlar; o kadar yavaşlarlar ki sanki duruyormuş gibi görünürler. (Gezegenlerin normal hızları %30 azaldığında S pozisyonuna diğer ifadeyle durağan pozisyona geçiş yaparlar.) Daha da yavaşladıklarında geri gidiyormuş gibi olurlar. Bu duruma, gezegenlerin Retro hareketi diyoruz. Ve hızlarını geri kazanarak normal hızlarının %30 una kadar çıktıkları zaman; yine S pozisyonu durumuna gelir ve ardından normal hızlarına dönerler.

Peki, bu durum bize ne getirir. İlk önce S pozisyonu konumuna gelen gezegeni anlatmak yerinde olur.

Bir gezegen S pozisyonuna geçtiyse; en zor halindedir demek. Ve tabii ki eğer sizin haritanızda da o gezegen zorlu açılar altındaysa ya da sizin herhangi bir gezegeninize değdiyse; o zaman negatif enerjileri çalışacaktır. Sizin gezegenleriniz güçlüyse o zaman o kadar da korkulacak bir durum yok demektir (tabii ki önlemlerimizi almamız koşuluyla).

Retro halleri ise, hangi gezegen geri gitmeye başlıyorsa onun negatif tarafları ortaya çıkmaya başlar. Gücü düşer ve pek de iyi çalışmaz. Haritalarımızda durağan pozisyonu göstermek için gezenin altında bir S harfi vardır ve Retro gezegenlerimizi görmek içinse Rx olarak işaret koyulmaktadır.

Merkür Retro Nedir ve 2020 Merkür Retro Tarihleri:

Her yıl 3-4 kere Retro yapan ve ortalama üç hafta kadar geri giden Merkür; tüm meslektaşlarımın bangır bangır bağırdığı “Merkür Retro” olayını açıklamaya çalışacağım. Merkür; iletişimin gezegenidir. Merkür Retro hareketindeyken söylediklerimize ve yaptıklarımıza çok dikkat etmeliyiz. Özellikle yeni işlere başlarken ya da yeni sözleşme imzalarken mutlaka maddeleri çokça okumalı ve temkinli olmalıyız. Yeni ilişkilere başlamamalı ve eski sevgililerimize geri dönmemeliyiz. Yarım kalan işlerimizi tamamlamak için gerçekten güzel zamanlardır. Özellikle yolculuklarımızda bavulların kaybolması, saatlerin değişmesi ve gecikmelere sık sık rastlarız. Bankacılık işlemlerinde, para transferlerinde sorunlar yaşanır. Ve en baş belası etkilerinden birisi de elektronik aletlerimizin bozulmasıdır. Yeni elektronik cihaz alımı konusunda; Merkür Retro’sunun bitmesini beklememiz bizim yararımıza olacaktır. Yoksa “değiştir babam değiştir”

Başlama Tarihi

Başlangıç Derecesi

Başlangıç Burcu

Bitiş Tarihi

Bitiş Derecesi

Bitiş Burcu

17 Şubat 2020

12° 53′

Balık Burcu

10 Mart 2020

28° 12′

Kova Burcu

18 Haziran 2020

14° 45′

Yengeç Burcu

12 Temmuz 2020

05° 29′

Yengeç Burcu

14 Ekim 2020

11° 40′

Akrep Burcu

3 Kasım 2020

25° 53′

Terazi Burcu


Venüs Retrosu Nedir ve 2020 Venüs Retro Tarihleri:

Bir buçuk yılda bir kere 42 gün kadar Retro hareket yapmaktadır. Venüs Retrolarından kısaca bahsetmek istiyorum.  Özellikle sosyal ilişkilerimizde problemler yaşamaya başlayabiliriz. İkili ilişkilerimizde karmaşalar yaşayabilir ve sorunlarımızla  yüzleşmek zorunda kalabiliriz. Estetik ve güzellikle ilgili konular gündemde. (Estetik cerrahi işlemleri, güzellikle ilgili işler yaptırılmaz, saç boyatılmaz vs…) Kendimizi değersiz hissederiz. Küçük paralarla ilgili sorunlar karşımıza çıkabilir. Eski sevgililere dönüşler ve terk edilişler…

Başlama Tarihi

Başlangıç Derecesi

Başlangıç Burcu

Bitiş Tarihi

Bitiş Derecesi

Bitiş Burcu

13 Mayıs 2020

21° 50′

İkizler Burcu

25 Haziran 2020

05° 20′

İkizler Burcu

Mars Retrosu Nedir ve 2020 Mars Retro Tarihleri:

İki buçuk senede bir, ortalama 90 gün Retro harekette kalır. Allahtan 2,5 senede bir meydana geliyor. Mars bizim özgüvenimiz, kendimizi ortaya koymak ile ilgidir. Mars Retro harekete geçtiğinde içimize çekiliriz. Kazalara açığız. Cinsel problemler  meydana gelebilir. Güçsüzleşir ve hastalıklara daha açık hale geliriz. Rekabetten kaçma isteği, pasif agresif bir ruh hali verir. Öfke nöbetleri ve benzeri durumlarla karşılaşmamız çok olası.

Başlama Tarihi

Başlangıç Derecesi

Başlangıç Burcu

Bitiş Tarihi

Bitiş Derecesi

Bitiş Burcu

10 Eylül 2020

28° 08′

Koç Burcu

14 Kasım 2020

15° 13′

Koç Burcu

Jüpiter Retrosu Nedir ve 2020 Jüpiter Retro Tarihleri

Bir buçuk yılda bir 120 gün kadar Retro yapıyor. Jüpiter her ne kadar gökyüzünün iyicili olmuş olsa da; geri hareketine başladığında finansal problemler, bankalarda problemler, ödemelerin gecikmesi durumları yaşanabilir. Emeğimizin karşılığını  alamama, kendimizi pek de iyi hissetmeme süreçleri gelişebilir. Eğitim esnasında çıkan problemler, dini inançlarda sorgulamalar ve aşırı uçlara yönelmeler… Yabancılarla, yurtdışı ile ilgili işlemlerde problemlerin yaşanması, eğlence ve seyahat sektöründe kısıtlanmalar gerçekleşebilir.

Başlama Tarihi

Başlangıç Derecesi

Başlangıç Burcu

Bitiş Tarihi

Bitiş Derecesi

Bitiş Burcu

14 Mayıs 2020

27° 14′

Oğlak Burcu

13 Eylül 2020

17° 24′

Oğlak Burcu

Satürn Retrosu Nedir ve 2020 Satürn Retro Tarihleri:

Her yıl 130 gün kadar Retro hareket etmektedir. Kendimizi yetersiz ve yalnız hissederiz. İstikrarın bozulabilir. Alışkanlıkları kırmakta güçlük çekeriz. Güven problemlerinin yaşanması, kendimize güvenimizin azalması söz konusu olabilir. Daralmış ve kısıtlanmış hissedebilir adeta mutlu olamama durumu gelişebilir.  “Hayır” diyemediğimiz için gereğinden fazla sorumluluk alabiliriz.  Her şeye karşı mesafeli olma durumu gösterebilir.

Başlama Tarihi

Başlangıç Derecesi

Başlangıç Burcu

Bitiş Tarihi

Bitiş Derecesi

Bitiş Burcu

11 Mayıs 2020

01° 57′

Kova Burcu

29 Eylül 2020

25° 20′

Oğlak Burcu

Uranüs Retrosu Nedir ve 2020 Uranüs Retro Tarihleri:

Ortalama 5 ay sürmektedir. Bağımsızlık ile ilgili konular gündeme gelecektir. Zekâ ve yaratıcılıkla ilgili problemler ortaya çıkacaktır. Uyum ve adaptasyon sorunları da yaşayabiliriz. İsyanlar, anarşi ve olaylar meydana gelebilir. Sıra dışı olaylar, doğal afetler gündeme gelebilir.

Başlama Tarihi

Başlangıç Derecesi

Başlangıç Burcu

Bitiş Tarihi

Bitiş Derecesi

Bitiş Burcu

12 Ağustos 2019

06° 36′

Boğa Burcu

11 Ocak 2020

02° 38′

Boğa Burcu

15 Ağustos 2020

10° 41′

Boğa Burcu

14 Ocak 2021

06° 43′

Boğa Burcu

Neptün Retrosu Nedir ve 2020 Neptün Retro Tarihleri:

Ortalama 5,5 ay kadar Retro hareketi sürmektedir. Neptün; Retro hareketine başladığında aşırı hassaslık ve alınganlık yaşamaya başlayabiliriz. Gerçekleri adeta net bir şekilde bulmamız kesinlikle zorlaşır. Hayal gücümüz ekstra mesai yapmaya başlayabilir. İçimize doğru çekilmekten bahsedebiliriz bu durumda. Sorumluluk almak istemeyiz ve sorumluluktan kaçarız. Alkol, uyuşturucu, keyif verici maddelere karşı eğilimimiz artar. Kendimizi inandığımız şeyler uğruna feda ederken; kurban psikolojisi yaşayabiliriz.

Başlama Tarihi

Başlangıç Derecesi

Başlangıç Burcu

Bitiş Tarihi

Bitiş Derecesi

Bitiş Burcu

23 Haziran 2020

20° 57′

Balık Burcu

29 Kasım 2020

18° 09′

Balık Burcu

Plüton Retrosu Nedir ve 2020 Plüton Retro Tarihleri:

Plüton’un da Retro hareketi 5-6 ay arası sürmektedir. Bu Retro hareketi bizde güç kaybetme korkusu, daha bir asi ruh yapısı  verecektir. Öfkemizin ne zaman ve nereden çıkacağını bilemez ve kendimize zarar vermeye gidecek bir ruh hali içine girebiliriz. İntikam ateşi hissi gelişebilir. Saplantılar ve takıntıların artarken; orantısız güç kullanımı bu sürelerde daha belirgin şekilde görülür.

Başlama Tarihi

Başlangıç Derecesi

Başlangıç Burcu

Bitiş Tarihi

Bitiş Derecesi

Bitiş Burcu

25 Nisan 2020

24° 59′

Oğlak Burcu

04 Ekim 2020

22° 29′

Oğlak Burcu

Kiron Retrosu Nedir ve 2020 Kiron Retro Tarihleri:

Gelelim son olarak Yaralı Şifacı’nın Retro hareketine. Retro hareketini ortalama 6 ay civarında tamamlar. Fanatik düşünceler, şiddet konularının ortaya çıkması, barbarlık derecesine varan olaylar, holiganlık. En önemlisi bilinçaltımızda sakladığımız yüzleşmek istemediğimiz konuların önümüze gelmesine neden olacaktır. Eğer bu dönemde olayların en temeline inip durumu dürüstçe değerlendirip affedebilirsek; şifalanmamız kaçınılmaz olacaktır. Yani bilinçaltı temizliği için güzel bir dönemdir Şiron Retrosu.

Başlama Tarihi

Başlangıç Derecesi

Başlangıç Burcu

Bitiş Tarihi

Bitiş Derecesi

Bitiş Burcu

12 Temmuz 2020

09° 26′

Koç Burcu

16 Aralık 2020

04° 56′

Koç Burcu

 

 

 

About zaferoba

Check Also

Haftam Nasıl Geçer Köşesi… (24-30 Temmuz Haftası)

24-30 Temmuz Haftası için herkese selamlar, Ayın en karışık haftasına hoş geldiniz. Ne desek ne …