Yengeç burcunda Güneş Tutulması…

Herkese Kocaman Selamlar,

Bu yazımın bitmesi biraz uzun sürmüş olsa da sonunda içime sindi ve sizlerle de paylaşacak hale getirdim. Umarım sizler içinde keyifli ve hayatınıza bir parça da olsa dokunabilmeyi diliyorum. Ancak tutulma saatine yetiştirebildim.

21 Haziran günü saat 09:41’de yengeç burcunun 0 derecesinde gerçekleşecek olan Halkalı Güneş Tutulması gerçekleşecek. Tutulma 1 saat 25 dakika kadar sürecek. Yengeç burcu öncü bir burç olduğundan dolayı tutulmanın etki süresini hesaplarken ay bazında hesaplarız. Bundan dolayı ortalama 1-1,5 ay kadar etkilerini hissedeceğimiz bir tutulma yaşayacağız. Bu tutulma bizler için önemli bir tutulma sebebi de 21 Haziran ekinoksuna gelmesidir. Bu ne demek derseniz bizim yılda 3 er aylık çıkardığımız 4 adet mevsimsel giriş haritamız (ingress) vardır. Bu haritalar da bize 3 ayımızın nasıl geçeceğinin genel havasını verir. Ayrıca bu tutulmanın bir diğer önemi yengeç burcundaki son Güneş tutulması olması ve 5 Temmuz da olacak tutulmada Oğlak Yengeç aksındaki tutulmaların kapanacağını gösteriyor. Böylece bu tutulma ile başlayan enerjinin 5 Temmuz tutulmasıyla da ortaya çıkan sonuçları duygusal olarak kabul edebileceğimizi artık eskileri bırakıp yeni durumlara başlamaya hazır olacağımızı göstermektedir. Ayrıca bu sıralar gökyüzündeki birçok gezegen geri (retro) harekette ve bu ay içerisinde tekrar düzelecek. Bundan dolayı da tüm bu değişimlere ayak uydurmak için artık eskiden yaptığımız, anladığımız şekilde davranmamayı ve yeni bir vizyon veriyor aslında. Mars Neptünle birlikte hareket ettiğini de unutmamak gerekir. Bu tutulma yengeç burcunun ilk dekanında olacağından ani hava değişiklikleri olacak maalesef.

 

Tutulmanın geçtiği hatları hem yukarıdaki fotoğrafta görebilirsiniz. Ben gene de yazayım Kongo, Etiyopya, Yemen, Oman, Sudi Arabistan, Pakistan, Kuzey Hindistan (Delhi), Nepal ve Çin üzerinde özellikle etki alacakları  görülmektedir. Tutulmanın bu denli güçlü olması buralarda doğal afetlerin yaşanabileceğini göstermektedir. Dünyasal olarak düşünürsek bu tutulmaları güvenlik bazında, özellikle tutulmanın görüldüğü yerdeki doğal afetlere dikkat etmemizde fayda görüyorum. Neyse çok teknik teknik konuştuk yeter.

Şimdi kısaca Güneş tutulması neydi Yeni Ay enerjisinin 50-100 kat güçlüsüdür. Peki Yeni Aylarda (Güneş tutulmalarında) ne olur yeni başlangıçlar, yeni olaylarla, yeni durumları beraberinde getirir. Bundan önceki olayları Ay tutulmasında tamamlanmaların sonuçlarını görürüz ve yeni başlangıçlar için burada aksiyon alırız.

Bu tutulma yengeç burcunda olacağında sembolikleri de ön planda olacağından dolayı onları da bir kenara hemen yazayım istedim. Aile, ev yaşamını, evimizi, hele ki kendi ailesi ve çocukları çok önemlidir. Ayrıca duyguları kabul ve ifade etmek, büyümek, büyütmek, korumak, bakmak, şefkat, duygusal, duyarlı olmak, empati kurabilmek, alınganlık ve çabuk kırılıp kendi kabuğuna çekilmekte bu temadadır. Sonrasında yaşadığı vatanı, içinde yaşadığı toplum, ailesi kadar sevdiği arkadaşları olmazsa olmazıdır.

Bu tutulmaya hamal sabit yıldızı paralellik yapıyor. Bu yıldızın hastalıklara açıklık, zorlu çalışma şartlarını, aşk ve özel ilişkilerimizde sorunlarında ortaya çıkmasına sebep olur. Bu tutulma ile birlikte o zaman Covidin yükselmesiyle bizim de dikkatimiz bu yöne çevrildi. Lütfen maskelerimizi takmaya, sosyal mesafelere uymaya özen gösterelim ki daha kötü olmasın lütfen. Geçen tutulmada özellikle ilişkiler açısından baya bir farkındalık yaratmıştı şimdi ise bu durumların çözülmeleri ve yeni başlangıçlar için adım atmamız artık bizim kararlarımıza kalmıştır.

Bu tutulmanın yükseleni aslan burcu ve bu tema aslan burcunun yöneticisi Güneş olduğundan yengeç burcunun teması perçinleniyor. Tutulma 11. ve 12. ev enerjisinde gerçekleşecektir. Yani toplumsal olaylar, dernekler, topluluklar, bilinçaltı, kayıplar, biraz kontrol edemediğimiz yerler, bakım evleri, huzur evleri, hastaneler, hapishaneler de gündemde olabileceğini göstermekte. Ayrıca Ay Merkür’ü de yönettiğinden dolayı ve Merkür de geri gitmeye hazırlandığından dolayı geçmiş ile ilgili (ki zaten Merkür yengeç burcunda olduğu içinde aile, yuva ve geçmiş konuları da gündemimize getirmekte.) konular gündemimizde olacağını göstermekte. Bu konuları da gündeme getirirken artık bu geçmişteki durumları bitirmek gerekir. Ayrıca MC Uranüs ile birlikte ilerliyor kariyer hayatlarımızdaki değişimleri göstermekte. Yani toparlarsam iş, kariyer ile ilgili değişimleri getirebileceğimizi hakkımızı almamız konularının gündemde olabileceğini, sağlıkla ilgili kendimize dikkat etmemiz gerektiğini de bilmemiz gerekiyor.

Tutulmanın etkisi ile ilgili ayrıca ev, taşınma, yeni ev alma gibi temaların yanı sıra evde eksik, daha rahat ve yaşanabilir bir hale getirmek istediğimiz şeyler varsa bu durumları da çok güzel bir şekilde halledebileceğimizi göstermekte. Ailemizle ilgilenmek, birlikte yemek yiyip sohbet etmek hatta eski konular, eski zamanlar, eski fotoğraflara bakmak için de muhteşem bir zaman =) sevdiklerimize sevdiğimizi söylemek içinde güzel bir zaman bence kaçırmayalım bu zamanı.

Evle, ilişkilerle ve iş hayatımızla ilgili olması gereken ve bitmesi gereken ne varsa sonuçlansın ve bizim için yeni olasılıklara kendimizi açmamızı sağlamasına niyet etmek gerek. Ay düğümlerinin de Yay – ikizler aksında olacağından aslında kimseyi suçlamayıp bir suçlu aramayıp, kimseyi yargılamadan daha kendimizi anlatarak durumlara çözmeyi öğrenmemiz gerektiğini de göstermekte. Bu da bizi olaylar karşında hareketsiz kalabileceğimizi, kendimizi kötü hissedebileceğimizi, hatta depresif hissedip, çok fazla alınganlık ve kırılganlık çalıştırabileceğimizi de göstermekte. Bu duruma düşmeden kendimizi toparlamaya çalışmamızda fayda var. Kendimizi ve sevdiklerimizle birlikte vakit geçirerek hem kendimize hem de sevdiklerimizi şifalandırma gerekir. Gerçekçi olmayan beklentilerden de uzak durmamız gerekir.

Yükselen Koç :

Bu tutulma sizlerin 4. evinizde gerçekleşmektedir. Bu da aileniz ve kariyer hayatınızla ile ilgili olaylar olabileceğini göstermekte. Kazalara, zehirlenmelere karşı dikkat etmek gerekir. Kendimizi kapana kısılmış gibi hissetmemiz de normaldir. Taşınma, evle ilgili işler, ailemizle ilgili konular gündemde olabilir. Kariyerle ilgili de güçlü değişimlere dikkat etmekte fayda var.
 

Yükselen Boğa :

Bu tutulma sizlerin 3. evinizde gerçekleşmektedir. Bu da iletişimsel konularınızı, akraba veya kardeşlerle olan durumlarınızı, en yakın dostluklarınızı, seyahat ya da kısa vadeli projelerinizi göstermektedir. Burada Uranüsün etkisiyle bizimle ilgili ani değişikliklere sebep olabilir. Ayrıca burada Neptün Marsla gelecek planlarımızı yaparken dikkat etmemiz gereken durumlar olabilir.
 

Yükselen İkizler :

Bu tutulma sizlerin 2. evinizde gerçekleşmektedir. Tutulma ile parasal ve finansal koşullarınız bunun yanı sıra kendinize ait öz değer konuları gündemde olabilir. Özellikle iş ve kariyer konularında sorunlar olabilir. Eski yapıla hataları gözden geçirip bunları artık yapamamak çok daha önem arz etmektedir.
 

Yükselen Yengeç :

Bu tutulma sizlerin 1. evinizde gerçekleşmektedir. Bu durum bizimle ilgilidir. Ailemize olan özlemimiz artabilir. Kendimizle ilgili ve ilişkilerimizle ilgili yeni yapılanmalar içerisinde olabiliriz. Hastalıklara ve duygusal karmaşalara karşı dikkat etmekte fayda var.
 

Yükselen Aslan :

Bu tutulma sizlerin 12. evinizde gerçekleşmektedir. Bu durum bizim bilinçaltımızla ilgili olabilir. Kendimizi biraz depresif hissedebiliriz. Ayrıca iş ve kariyer konusunda değişimler, iş arkadaşlarımızla ilgili değişiklikler yaşayabiliriz. İkili ilişkilerimize de dikkat etmekte fayda var. Agresyona dikkat.
 

Yükselen Başak :

Bu tutulma sizlerin 11. evinizde gerçekleşmektedir. Bu durum sosyal alandaki arkadaşlık ilişkilerini, hedefleri, hayata bakış açısını ve sevgiyi temsil eder. İlişkilerle ilgili aldanmalar, aldatılmalara karşı dikkat etmek gerekir. Ayrıca aşk ilişkilerine, çocuklarla ilgili durumlara dikkat etmek gerekir.

 

Yükselen Terazi :

Bu tutulma sizlerin 10. evinizde gerçekleşmektedir. Bu alan, kariyeriniz ve yerleşim alanınızda bazı marjinal değişimlere ilerlemek durumunda kalacağınızı göstermektedir.  Ailemizle ilgili durumlar olabilir. İş ortamı ve iş arkadaşlarımızla ilgili durumlara dikkat etmek gerekir.

Yükselen Akrep :

Bu tutulma sizlerin 9. evinizde gerçekleşmektedir. İletişim becerileriniz, eğitim hayatınız, hedefleriniz ve idealleriniz üzerinde etkiler belireceği öngörülmektedir. Özellikle çocuklarla ilgili durumlarda sorunlar çıkabilir. İlişkilerinizle ilgili ani değişimler gerçekleşebilir.
 

Yükselen Yay :

Bu tutulma sizlerin 8. evinizde gerçekleşmektedir. Finansal konular da önemli bazı değişimler olabilir. Borçlanmalara, başkalarının paralarının idare edilmesine karşı dikkatli olmakta fayda var. Ailemizle, evimizle ilgili bazı sorunlar olabilir.

 

Yükselen Oğlak :

Bu tutulma sizlerin 7. evinizde gerçekleşmektedir. Bu tutulma bizlerin ilişkiler, ortaklıklar konusunda değişimlere sebep olacaktır. İletişim konularına, imza atacağınız sözleşmelere çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Ayrıca sağlığımıza da dikkat etmemiz gerekir.
 

Yükselen Kova :

Bu tutulma sizlerin 6. evinizde gerçekleşmektedir. İş yeri değişikliği ya da terfi gibi konular gündeminizde olabilir. Maddi konularda kandırılmalara karşı dikkatli olmaktadır. Sağlığımıza dikkat etmekte fayda var.
 

Yükselen Balık :

Bu tutulma sizlerin 5. evinizde gerçekleşmektedir. Çocuklarla ilgili konular gündeme gelebilir. Hamilelik ile ilgili konular gündemde olabilir. Kendimizi kandırmamız, kazalara karşı da dikkatli olmak, hastalanmalara karşı dikkat etmekte fayda var.

About zaferoba

Check Also

Haftam Nasıl Geçer Köşesi… (24-30 Temmuz Haftası)

24-30 Temmuz Haftası için herkese selamlar, Ayın en karışık haftasına hoş geldiniz. Ne desek ne …