19-25 Haziran 2017 Haftası Gökyüzü Aktiviteleri

Bu haftanın en etkili gökyüzü aktivitesi Yengeç Burcunda gerçekleşecek Yeniay olsa da Güneş ve Merkür’ün de İkizler’den çıkıp Yengeç Burcuna geçmesi de yine hatırı sayılır bir etkileşimdir. Gökyüzünde bu kadar Yengeç temalı etkileşim varken ( Mars’ta halen Yengeç Burcunda )  öne çıkacak en etkili tema Aile, duygusallık ve içsellik olacaktır. Yengeç burcu duyarlı, sezgisel, ailesini ( çocuklarını ) korumayı, büyütmeyi, beslemeyi, güven altına almayı çağrıştıran fedakar anne sembolündedir. Yengeç burcu temalarının vurgulandığı dönemlerde sizlerde evinize, ailenize karşı korumacı davranabilirsiniz, milli duygularınız kabarır, sezgileriniz artar, biraz daha içsel hareket etme, duygusal tepkiler verme, fedakar ama bunun karşılığında en ufak bir zorlanmada içe kapanma (yengeç gibi kabuğuna çekilme) , alınganlık, küsme, direk mücadeleden kaçıp duygusal mücadele (Yengeç gibi yan yan) eğilimleri gösterebilirsiniz.  Genel  konsept  bu olmakla beraber haftanın günlerine göre detaylara da bakalım;

 1. 19 Haziran Pazartesi : Haftanın ilk günü Ay tüm gün Koç burcunda ilerliyor. Pazartesi Sendromuyla baş edebilmenin en iyi yoludur. Hızlı ve hareketli bir gün sizi bekliyor. Önünüzdeki işlere odaklanmak için gereken enerjiyi ve işlerin üstesinden gelebilmek için gereken motivasyonu ve cesareti sizlere verecektir. Ancak riskli konularda da aynı eğilimde olacağınız için kazalara, yaralanmalara dikkat edin, iyice düşünmeden her şeye atlamayın. Aynı gün ayrıca bir önceki haftadan devreden 2 etkileşim daha aktif durumda olacak. İlki;
  • Merkür – Saturn sert etkileşimi : İletişimlerinizde sınırlama, kısıtlanma, fikir ve düşüncelerinizin eleştirilere maruz kalması, iletişim araçlarında arızalanmalar, dar görüşlülük, gereksiz inat.
  • Güneş – Uranüs uyumlu etkileşimi ; Hayatın ne kadar güzel ve etkileyici olduğunu fark edip kendinizi bu akışın dışında bırakmamak ve anı yakalamak adına ani kararlar alıp uygulamaya koyma dürtüsü.
 2. 20 Haziran Salı : Salı günü ay günün büyük bir kısmında Boğa burcunda ilerliyor olacak. Bir gün önceden gelen o hareketli, motive, delidolu hissiyat gider ve yerini, huzur, konfor arayışında, dünyanın güzelliklerinin tadına varmaya çalışan farklı bir hissiyata bırakmıştır. Aynı gün bu hissiyatı dışarıdan destekleyen 3 etkileşim daha var;
  • Venüs – Neptün Uyumlu etkileşim : Bu etkileşim “Sevdiğimi de alayım yanıma kaçalım gidelim deniz kenarı bir yere ohh miss gibi tadını çıkaralım “ dediğiniz etkileşimdir.
  • Merkür – Uranüs uyumlu etkileşim : Bu etkileşimin Türkçesi Fikir özgürlüğüdür. İşinizle, hayatınızla alakalı marjinal sayılabilecek, etrafınızdakileri şok edecek ve adeta vaowww dedirtecek nitelikte değişik fikirler ve çözümleri keşfedebilirsiniz.
  • Güneş – Kiron Etkileşimi : Ruhsal iyileşme adına en iyi etkileşimlerden birisidir. Önceden yaşadığnız ve sizde derin izler bırakan yaralarınız varsa bunları iyileştirmek adına sezgileriniz ve rüyalarınız size destek sağlayacaktır.
 3. 21 Haziran Çarşamba : Haftanın belki de en güzel günü bugün olacak. Ay tüm gün Boğa burcunda seyahatine devam ediyor durumda, ek olarak Güneş ve Merkür hem Yengeç Burcuna geçiyorlar hem de burada kavuşum yapıyorlar. Güneş ve Merkür’ün Yengeç Burcuna geçmesiyle düşünce, davranış ve fikirlerinizin daha içsel, ailenize karşı korumacı, duygusal, fedakarca ve empatiyle geleceğini bilelim. Ancak bunun dışında Merkür – Güneş kavuşumu çok özel bir etkileşimdir.
  • Merkür – Güneş Kavuşumu : “Merkür Güneşin Kalbinde” olarak nitelendirilen etkileşimdir. Merkür sizin fikirleriniz, düşünceleriniz ve iletişim şeklinizle alakalıdır. Güneş ise, sizin iradeniz, kişiliğiniz, egolarınız, sizi siz yapan şeyler, beceri ve kabiliyetlerinizle beraber tek başına yaşam kaynağıdır. Yani buraların kralı odur. Merkür’ün bugün geçici bir süre için Kralın tahtına oturuyor olduğunu farzedebilirsiniz ( 23 Nisan’da yönetici koltuğuna geçip onun yetkilerini alan çocuklar gibi düşünün ). Merkür’ün ifade, düşünce ve iletişimle alakalı olmasından hareketle, sizlerin dediği gibi “ Evrene göndermek istediğiniz mesajlar “ varsa işte o gün bugündür.  Saat 17:00 de tam kavuşum gerçekleşecek. Öte yandan aynı günün Kadir Gecesi olması da bence ekstra anlamlı oldu. Bol bol dua edin.
 4. 22 Haziran Perşembe / 23 Haziran Cuma : Her iki günde de Ay ikizler burcunda ilerliyor olacak. Hertürlü iletişim yollarının aktif olarak işlediği, fikir ve düşüncelerin pır pır ettiği günlerdir. Haftanın önemli toplantılarını bugünlere denk getirmeniz ya da başlayacağınız yeni eğitimler varsa bugünlede başlamanız daha isabetli olacaktır.
 5. 24 Haziran Cumartesi : Cumartesi sabaha karşı saatlerde Yengeç burcunda bir Yeniay meydana geliyor. Yeni ay yeni başlangıçlara işaret eder ve etkisi 2-3 hafta sürer. Bu süreçte taşınma, yer değiştirme, evinizi düzenleme, emlak , gayrimenkul alım satım işleri  konularıyla ve ailenizde, ailevi konulara ilişkin varsa sıkıntılar sorunlar, onların çözümüne yönelik aksiyonlara odaklanabilirsiniz.  Ayrıca aynı gün Venüs – Plüto arasında da olumlu bir etkileşim var. Bu etkileşimle bekar olanlar tutkulu bir birlikteliğe yelken açabilecekleri doğru kişiyi bulabilir, Birliktelikleri olanlarda ilişkilerinin ne kadar güzel ve değerli olduğunu bir kez daha keşfetme imkanını yakalayabilir.
 6. 25 Haziran Pazar : Ay tümgün Yengeç burcunda seyahatine devam ediyor olacak. Aynı gün Mars ve Jüpiter arasında sert bir etkileşim var. Bu etkileşimle mücadele ve motivasyon enerjinizde maksimum etkiyi yakalama şansınız var. Ancak etkileşim sert olduğu için bunu pozitif amaçlar uğrunda kullanmaya ve lehinize çevirmeye özen gösterin, aksi halde zarar görebileceğiniz sonuçlarla da karşılaşabilirsiniz.

About zaferoba

Check Also

Haftam Nasıl Geçer Köşesi… (24-30 Temmuz Haftası)

24-30 Temmuz Haftası için herkese selamlar, Ayın en karışık haftasına hoş geldiniz. Ne desek ne …

Bir yanıt yazın