03-09 Temmuz 2017 Haftası Gökyüzü Aktiviteleri

Bu haftanın en etkili gökyüzü aktiviteleri, Venüs ve Merkür’ün burç değişiklikleri ( Venüs 05 Temmuz Çarşamba sabaha karşı İkizler Burcuna ve Merkür 06 Temmuz Perşembe sabah karşı Aslan Burcuna geçiş yapıyor ) ve hafta sonu gerçekleşecek olan Dolunay’dır ( 09 Temmuz Pazar sabahı Oğlak Burcu’nda meydana geliyor ). Öte yandan önceki haftadan devreden Mars – Pluto sert etkileşimi haftanın genelinde etkilerini sürdürüyor olacaktır.

 1. 03 Temmuz Pazartesi : Haftanın ilk günü Ay tüm gün Akrep burcunda ilerliyor. Ay Akrep burcunda düşük pozisyondadır. Duygusal anlamda kendinizi huzursuz ve mutsuz hissedebilirsiniz. İçe kapanık, sessiz ve derinden ilerlemek ihtiyacı duyabilir, duygularınızı açıkça ifade etmek yerine, şartları kendi istekleriniz doğrultusunda düzenlemek yönünde hareket edebilirsiniz. Akşamüstü saatlerinde ise Ay ve Güneş arasında çok güzel bir etkileşim var. Bu etkileşimle huzursuz ruh hali yerini, fark edilmek isteyen, hislerini açıkça ifade etmek ve parlamak isteyen ruh haline bırakacaktır. Ebeveynlerinizin de desteğini bu etkileşimle hissedebilirsiniz. Ancak bu noktada bir uyarı yapmakta fayda var keza klasik astroloji de Akrep burcu yöneticisi olan Mars ve modern astroloji de yöneticisi olan Pluto, birbirlerine karşı sert açılarını sürdürüyor durumdalar. Dolayısıyla hislerinizi açıkça ifade etme konusunda karşınızdakileri zorlamamaya, sınırları aşmamaya dikkat etmeli, özellikle seçeceğiniz kelimelere özen göstermelisiniz, Kaş yapacağım derken göz çıkarmamakta fayda var. Son olarak akşamın ilerleyen saatlerinde Ay ve Neptün arasında olumlu bir etkileşim meydana geliyor. Duygular şelale dediğimiz bu etkileşimde hisleriniz tavan yapacaktır. Rüyalarınızı dikkate almalı hatta belki not etmelisiniz. Öte yandan duygusal iyimserlik veren bu etkileşime kendinizi kaptırıp “saflık” seviyesine geçmemeniz gerekiyor. Nitekim kandırılma, aldanma, duygusal aldatılmayı da getirebilir.
 2. 04 Temmuz Salı : Ay tüm gün Akrep burcunda seyahatine devam ediyor ve Gökyüzünde iyi kullanılırsa çok güzel sonuçlar getirecek etkileşimler var bugün. Öncelikle sabah saatlerinde Ay önce Pluto sonra da Mars ile pozitif etkileşimler gerçekleştiriyor. Duygusal anlamda değişim ve dönüşüm için bir süredir sizi zorlayan şartlar, bunu gerçekleştirebilmeniz adına uygun fırsatları karşınıza çıkarabilir. Öğle saatlerinde Venüs ve Şiron arasındaki pozitif etkileşim bu fırsatları görebilmeniz ve uygun zamanı seçebilmeniz adına hislerinize güvenmeniz gerektiğini dile getiriyor. Akşam saatlerinde Ay ve Merkür arası pozitif etkileşimde bu değişimi mantık çerçevesinde olgunlaştırarak dile getirmenizi sağlıyor olacak.
 3. 05 Temmuz Çarşamba : Çarşamba erken saatlerde Merkür ve Uranüs arasında sert bir etkileşim meydana geliyor. Bu etkileşim fikir ve düşüncelerde biraz daha asi ve isyankar bakış açılarını, bağımsız olma ihtiyacını beraberinde getirebilir. Mantığınız, içinizden gelen bu hissiyata dur demek isteyebilir ve hislerinizle, mantığınız arasında çatışma yaşabilirsiniz. Aynı zamanda Ay günün büyük bir kısmında Yay burcunda ilerliyor ve Venüs’le karşıt bir etkileşimi var. Yeni yerler görmek, seyahatlere çıkmak, kendi halinde başına buyruk ama aynı zamanda neşeli ve eğlenceli  ruh haline bürünürsünüz. Ancak Venüs karşıtlığıyla duygusal tatmini sağlamakta zorlanabilir, açgözlü ve doyumsuz olabilirsiniz. Çarşamba günü ayrıca Venüs İkizler burcuna geçiş yapıyor;
  • Venüs 31 Temmuz tarihine kadar İkizler burcunda seyahat edecek. Venüs ikizlerdeyken ilişkilerde fikir ve düşünceler ön plana çıkar ve yüzeysellik gelir. Değer duygusu hislere dayalı değil, mantığa dayalı olarak işler. Sosyal ortamlarda bulunmak, yeni arkadaşlıklar kurmak, yeni eğitimlere katılmak, yeni insanlarla iletişim halinde olmak, bol bol seyahat etmek bu dönemde eğilim göstereceğiniz konular olurken, yaz aşkları dediğimiz sabun köpüğü ilişkilerle de bu dönemde sıkça karşılaşabilirsiniz.
 4. 06 Temmuz Perşembe : Ay tüm gün Yay burcunda ilerlemesine devam ediyor. Gökyüzündeki ışıkların ( Güneş ve Ay ) etkileşimleri yoğunlukta olacak. Bugün öncelikle Güneş’in Jüpiter’le pozitif ve Neptün’le sert bir etkileşimi mevcut.  Ay ise Jüpiter ile sert ve Neptün ile pozitif bir etkileşimde olacak. Biraz karmaşık gözükmekle beraber aslında çok net mesajları olan etkileşimlerdir. Hem duygusal hem de fiziksel olarak abartı tavır, davranış ve hareketlerden uzak durmalısınız. Maneviyatınız artacağı gibi, maymun iştahlı olabilirsiniz, harcama eğiliminiz artabilir, aşırı pozitif yaklaşım ve güven sergileyebilir ve bu sebeple aldanma, aldatılma ya da kandırılma yaşayabilirsiniz. Hayal gücünüz ve rüyalarınız maksimum da çalışacaktır. Mükemmel fikirlere imza atabilirsiniz. Bugün ayrıca Merkür Aslan burcuna geçiş yapıyor ve 26 Temmuz’a kadar burada seyahat edecek ;
  • Merkür Aslan burcundayken iletişimlerinizde lider olursunuz, problem ya da sorunları çözme konusunda ipleri elinize alır ve üstesinden gelirsiniz. Ama aynı zamanda Aslan egosu olan bir burçtur. Dolayısıyla çizgiyi aşıp ukala ve egolu algılanmamaya özen göstermelisiniz. Bu süreçte fikir ve düşünceleriniz biraz daha eğlence, sahne ve sanatsal aktiviteler üzerine odaklanabilir, çocuklarla iletişiminizde de oldukça başarılı olursunuz.
 5. 07 Temmuz Cuma : Ay akşam saatlerine kadar Yay’da ilerledikten sonra, Oğlak burcuna geçiş yapıyor. Bugün gökyüzünde Merkür ve Venüs arasında harika bir etkileşim var. Bu etkileşimle hem sosyal çevrenizde hem de iş bağlantılarınızda ve çalışmalarınızda oldukça güzel geri dönüşler sağlamanız mümkün olabilir. Arkadaşlarınızla hoşça vakit geçirmek, sosyalleşmek, yeni arkadaşlıklar kurmak, kısa seyahatlere çıkmak için ideal etkileşimlerdir. Aynı zamanda iş yerinizde görüşme ve toplantılarınızda etrafınızdakileri fikir ve düşüncelerinizle kendinize hayran bırakma şansını yakalarsınız.
 6. 08 Temmuz Cumartesi : Ay tüm gün Oğlak burcunda seyahat ediyor. Ay Oğlak burcunda zararlı pozisyondadır. Oğlak burcunun ciddi, disiplinli, sorumluluk sahibi ve biraz da soğuk ruh hali çökebilir üstünüze. Duygusal anlamda emniyette ve güvende hissetmediğiniz durumlarda duygularınızı açıkça ifade etmez, saklarsınız. Bu sizde biraz depresyon ve melankolik bir hal yaratabilir. Ancak almış olduğunuz sorumlulukları da yerine getirmek adına sistemli, disiplinli, organize ve motive bir çalışmayı da beraberinde getirir.
 7. 09 Temmuz Pazar : Sabah saatlerinde Oğlak Burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Dolunay sırasında Ay’la Pluto kavuşum halinde ve karşılarında Güneş ve Mars ile sert bir etkileşim halinde olacaklar. Dolunay zamanları Güneş ( Benliğiniz, kişilik, irade, egolarınız ve bilinciniz ) ile Ay ( İçgüdüler, duygular, hisler ve bilinçaltınız ) karşı karşıya gelir ve çatışır. Bu defa bu çatışmada yer alan diğer ek kuvvetlerde oldukça güçlü, yıkıcı ve yıpratıcı. Bir süredir, içgüdüsel olarak duygularınızın eşliğinde değişim ve dönüşüm arifesinde olduğunuzu hissediyorsunuz. Ancak bilinçli tarafınız bu değişim ve dönüşüme karşı mücadele veriyor ve kabullenmek istemiyor – mantıksız buluyor – olabilir. Ya da bilinçli tarafınız değişimi desteklerken, içgüdüsel olarak korku ve endişeleriniz buna karşı çıkıyor olabilir. Oğlak dolunayı size neleri değiştirmeniz gerektiğini ve neden değiştirmeniz gerektiğini gösteriyor olacak. Bilinçaltınıza ittiğiniz, kabullenmek istemediğiniz ne varsa tüm açıklığıyla karşınıza çıkaracak ve asıl mücadele ondan sonra başlayacak. Her değişim sancılıdır ve kabullenmesi zordur. Ancak bu değişimin kaçınılmaz olduğu noktada artık ona direnmek yerine bunu kabul etmek ve mevcut şartlarınızı buna adapte etmek en güzel yol olacaktır. Oğlak burcunda olması dolayısıyla gereken tertip, düzen, sorumluluk ve disiplin size sunuluyor durumda. Bundan sonraki aşama sizlere kalıyor.

About zaferoba

Check Also

24-30 Mayıs Haftasında Neler Olacak ?

24-30 Mayıs Haftasından Mayıs ayın en önemli haftasından herkese selamlar, Bu haftaya başlarken Ay’ın Akrep …

Bir yanıt yazın