07-13 Haziran Haftası Nasıl Geçecek ?

Haziran Ayının ikinci haftasından selamlar,

Biraz geç başladım sanırım haftaya ama olsun Ay boğa burcunda başlıyoruz zaten. İçimizdeki tembellik ve rahatlık seviyesi yüksek. Bu sıra finansal gündem yoğun olacaktır.

08 Haziran Salı günü; Akşama Ay ikizler burcuna geçiş yapacak. Biraz kafamız karışık, bol sohbet muhabbet konularının olacağı net. E-postalar, telefonlar, gelen yanlış mesajlar, eski sevgililer, skandallar, kırılan potlar (Merkür de Retro) baya gündemimizde olacaktır. Tutulmaya doğru son hızla hareket ederken kendimizi olayların içine atacağımız zaman.

10 Haziran Perşembe günü; Büyük gün geldi çattı. Bu tutulmadan Yay, ikizler, balık ve başak burcunda gezegenleri olanları biraz zorlarken terazi ve kova burcunda gezegenleri olanları da daha çok desteklenecektir. 19 derece ikizler burcunda gerçekleşecek olan halkalı Güneş tutulması 13:52 de kesinleşecek. Güneş tutulmaları Yeni Ay enerjisinin çok çok güçlü halidir. O yüzden bu tutulma hepimize çok güzel yeni başlangıçlar, yeni kararlar getirmesi dileğiyle. İkizler burcundan dolayı ticaret, özellikle dış ticaret, medya, iletişim, yakın çevre, kardeşler, kısa yolculuklar konular gündemde olurken. 9. ev konularından doğa olayları, dış ticaret, hukuk, akademik konular, turizm, seyahatler, eğitimler konularına ekstra ilgimiz artabilir.

Tutulma enerjisinde Merkür Retro ve etkin bir durumda olduğundan söyleyeceklerimize özellikle dikkat etmemizde fayda var. Ne kadar dürüst olursak o kadar mükafat alacağımız ve yalanında bir o kadar rezilliğinin çıkacağını unutmamak gerekir. Bu tutulma kuzey Ay düğümü tarafında gerçekleştiğinden çok kadersel etkiler aktif olacak. Tutulma ve Merkür Bellatrix sabit yıldızına yakın olduğundan yaptığımız işleri kontrollü ve daha dikkatli şekilde yapmamız gerektiğini göstermekte. Bu şekilde ilerlersek başarı getirecek bir sabit yıldızdır. Bu tutulmanın kadersel olduğunu yazmıştım zaten. Kısacası biz en fazla “Önlemimizi alalım taktir Allah’ın” dediğimiz durumda olacağız. Özellikle, Merkür’ün Retro’dan Güneş’e doğru ilerlemesinden dolayı biraz sıkıntılı ve çalkantılı durumları da göstermekte. Hele de Mars yengeç burcunun son derecelerinden aslan burcuna geçmek üzere hazırlandığı bir zaman. Agresifliğimizin üzerimizde olacağı bir zaman hele ki konu vatan ve ülkemizse. Üzerine Neptün sert etkide bulunduğundan aldatılma, aldanma, kafa karışıkları, bazı skandalların yanlışlıklar ortaya dökülmesi, yalanların gün yüzüne çıkması ve yanlışlıklar dalgınlıklar olaylara damga vurabilir.

 

11 Haziran Cuma günü; Merkür Güneş’in kalbinde olacak. Merkür Retro da olsa gene de güzel bir etkileşim. Bu tam bir Merkür Güneş kalbi (Cazimide Deklinasyon derecelerinin de aynı olması gerekli) etkileşimi olmasa da gene de evrenin kapılarının sonuna kadar açık olduğunu varsayalım ve eskiden beri istediğimiz dileklerimiz varsa bunun için güzel bir enerji oluşturalım. Dua edelim, yazalım, çizelim, meditasyon yapalım yeter ki o anın enerjisini evrene ulaştıralım. Ayrıca bu dönemde tüm bu eksik gediklerimiz (zaten Merkür Retro) tamamlamamız için ekstra bir destek olarak görmekteyim.

Önemli ikinci unsura gelince Mars’ın Aslan burcunda geçiyor olması bir kere birkaç gündür yaşadığımız o gergin enerjinin normale döneceğini gösteriyor. Yaptığımız işlerde kendimize daha bir güveneceğimiz zamanlara hoş geldiniz. Kendimizi daha güçlü, cesur, içsel motivasyonumuzun fazlasıyla yerinde olacağı bir dönemde olacağız. Yaptığımız işlerde kendimizi daha bir ortaya koyup alkışları toplamak isteyebiliriz. Yaratıcı gücümüzü, kendimizi daha baskın şekilde hareketlerimizle yaptıklarımızla ortaya koyacağımız bir zaman. Hayattan keyif almak isteyebiliriz. Ayrıca Mars Aslanda egoyu, hayata bağlılığı, canlılığı anlatır. Negatif taraftan kendimizi inatçı, dediğim dedik hatta küstah şekilde ifadeler içinde bulabiliriz.

Sonrasında Ay yengeç burcuna geçiş yapıyor. Kendimizi daha duyarlı ve hassas hissedebiliriz. Manevi konular, aile, duygusal ihtiyaçlar hayatımız daha ön planda olabilir. Bu günlerde sezgilerimize kulak vermemiz daha bir önem arz etse de Merkür’ün Retro olduğundan yanılgılarla sınanabiliriz.

 

12 Haziran Cumartesi günü; Venüs Kiron zorlu etkileşimi ile ikili ilişkilerimizi biraz zorlu bir süreçten geçebileceğini küslükler, gereksiz dargınlıklar yaşayabileceğimizi göstermekte. Eğer herhangi bir durumda şüpheleniyorsak cesurca sorma cesaretini göstermeliyiz. Hayatta en kötüsü kendi içimizde kurmaktır. Eğer o zaman bir sorun varsa evet gerekenin yapılması gerekir. Ayrıca Merkür Retro yanlış anlaşılmalara çok açık bir dönem demedi demeyin.

13 Haziran Pazar günü; Venüs Uranüs arasındaki destekleyici etkileşim ile içimizin kıpır kıpır olacağı bir zaman. En kısa zamanda bu yasakların pazar günleri de kalkması dileğiyle. Eğer yeriniz müsaitse biraz dışarı da topraklanmak için güzel bir zaman. Enerjimizi ayrıca spor yaparak küçük yürüyüşlerle de atabileceğimiz bir gün. Duygularımız kabarabilir bugün. Ayrıca Ay da aslana geçecek keyifli bir Pazar geçirmememiz için hiçbir sebep yok. Dilerim haftaya daha neşeli ve keyifli geçer. Sevgiyle Kalın. #astrology #astrolojibilgileri #radyoastroloji #galaktikmerkez #kozmikbilincokulu #kocburcu #bogaburcu #ikizlerburcu #yengecburcu #aslanburcu #basakburcu #teraziburcu #akrepburcu #yayburcu #oglakburcu #kovaburcu #balikburcu #haftayabakis

About zaferoba

Check Also

Haftam Nasıl Geçer Köşesi… (24-30 Temmuz Haftası)

24-30 Temmuz Haftası için herkese selamlar, Ayın en karışık haftasına hoş geldiniz. Ne desek ne …