17-23 Temmuz 2017 Haftası Gökyüzü Aktiviteleri;

Bu haftanın en önemli gökyüzü aktivitesi 23 Temmuz Pazar günü öğlen saatlerinde Aslan Burcunun ilk derecesinde gerçekleşecek olan yeni ay’dır. Mars’la da kavuşum yapıyor olması sebebiyle Marsiyen Yeni ay olarak nitelendiriyoruz. Bu hafta ayrıca Güneş ve Mars Yengeç burcundan çıkıp Aslan Burcuna geçiş yapacaklar. Diğer etkileşimler ise Pazartesi günü kesinleşecek Venüs / Neptün arası sert etkileşim, Salı günü kesinleşecek Mars’ın Uranüs ile sert, Kiron ile pozitif etkileşimi ve aynı gün Venüs ve Jüpiter arasında kesinleşecek muhteşem etkileşim , Çarşamba günü kesinleşecek Merkür ve Satürn arası pozitif etkileşim, Cuma günü kesinleşecek Güneş / Uranüs arası sert ve Kiron ile pozitif etkileşimi sayabiliriz. Haftanın günleri özelinde sırayla hepsine bakalım;

  1. 17 Temmuz Pazartesi : Haftanın ilk günü Ay sabah erken saatlerde Boğa Burcuna geçiyor ve tüm gün orada ilerleyecek. Ay Boğa Burcundayken sahip olduğumuz şeyleri koruma altına alma ve kendimizi maddi güvencede hissetme ihtiyacında oluruz. Dolayısıyla parasal kaynaklarımızı gözden geçirme, kazançlarımızı artırma ya da mevcut haliyle muhafaza etme adına hareket edebilir, hesap kitap işlerine gömülebiliriz. Venüs ve Neptün arası süren sert etkileşim bugün zirve yapıyor. Neptün sisli, puslu bir gezegendir. Gerçekler görmenizi engeller, Venüs ise iyicil karakterde, naif, pozitif hassasiyet ve bakış açıları verir. Bu ikisinin sert etkileşimi fazla iyimserlik sonucu kandırılma, aldanma, aldatılma etkileri getirebilir, olaylara hep pozitif yönden bakma dürtüsü, kötü niyetli kişiler tarafından suistimal edilmenize hayal kırıklıkları yaşamanıza yol açabilir. Mevcut ilişkilerinizde ileriye yönelik kararlar almak için uygun bir dönem değildir. Keyif yapıcı maddeler ( alkol, uyuşturucu vs ) etkilerini en zararlı şekilde ortaya çıkarır. Kumar vb faaliyetler büyük kayıplara sebebiyet verebilir. Öte yandan hayal gücünüzü etkili bir şekilde kullanma becerisi de getirecektir ancak bunu hemen aktiviteye çeviremeyebilirsiniz. Rüyalarınızda bu süreçte etkili çalışacaktır.
  2. 18 Temmuz Salı : Ay tüm gün Boğa burcunda seyahatine devam ediyor ve Gökyüzünde iyi kullanılırsa çok güzel sonuçlar getirecek etkileşimler var bugün. Öncelikle sabah erken saatlerde Mars ve Uranüs arasındaki sert etkileşim kesinleşiyor. Asi ve isyankar tavırlar içinde olabiliriz. İçinde bulunduğumuz mevcut düzende her gün tekdüze yaptığımız işleri  yapmak içimizden gelmez. Mars etkisi ile bunlara karşı agresif yaklaşabilir, sinirli tavırlar sergileyebilir, sık sık “Neden bunu hep ben yapıyorum” sorgulaması yapabiliriz ve bu bizi gergin bir hale getirir, sabır çizgisi kaybolur. Yapılması gereken Uranüs’ün olumlu tarafından faydalanmaya çalışmak yani bu tek düze sıkıntıların üstesinden gelebilecek farklı (marjinal) çıkış yolları bulabiliriz ve Mars’ın enerjisini, kendimizi motive etmek için kullanabiliriz.  Salı gününü devamında Mars’ın Kiron ile pozitif bir etkileşimi var. Yaralı şifacı Kiron, yara aldığımız duygusal konularla alakalıdır. Mars’la pozitif etkileşimde olması şifa aradığımız konularla alakalı gereken motivasyonu ve fırsatları elde edebileceğimizi  gösteriyor. Son olarak Venüs ve Jüpiter arasında muhteşem bir etkileşim var. Gökyüzünün bu iki iyicil gezegeni arasındaki pozitif etkileşim bizlere kalbimizin sesini dinlememizi öğütlüyor. Aradığımız mutlu bir ilişki de olabilir, tatilde olabilir, becerilerimizi ortaya çıkarabileceğimiz yeni bir hobi olabilir. Aradığımız neyse, içimizden gelen arzu ve ihtiyaçlara cevap vermeli ve o yönde ilerlemeliyiz, şimdi harekete geçme zamanıdır. Venüs /Jüpiter arasındaki pozitif etkileşim maddi kazançlarımızı da artırmak adına çok güzel fırsatları karşımıza getirecektir.
  3. 19 Temmuz Çarşamba : Ay sabah saatlerinde İkizler Burcuna geçiş yapıyor, İkizler Burcu yöneticisi Merkür’ün gününde iletişim trafiğimizin artacağı, yeni fikir ve düşüncelerin kafamızda uçuşacağı bir gündeyiz. Üstelik bugün Merkür ve Satürn arasında da pozitif etkileşim kesinleşiyor. Sağlam, kalıcı ve ileriye yönelik plan ve projeler hakkında disiplinli ve organize şekilde çalışma, ayakları yere basan, yeni fikirlere fokus olmak bu konuda görüşmeler ve yeni anlaşmalar yapmak adına son derece uygun bir etkileşimdir. Yalnızca Saturn geri harekette olduğundan üzerinde çalışılan projelerin hayata geçmesi için Ağustos sonunu beklemek daha sağlıklı olacaktır ( Saturn Ağustos sonunda ileri harekete başlıyor ). Bu tarih öncesinde hızlıca uygulamaya koyma çabası bazı kısıtlama ve engellemelere maruz kalabilir. Satürn bu, üzerinde iyice düşünüp, kafa yormamızı tüm detayları kusursuz şekilde planlamamızı ister.
  4. 20 Temmuz Perşembe : Ay tüm gün İkizler burcunda ilerlemesine devam ediyor. İletişim içerikli gündeme devam ediyoruz. Bugün ayrıca Mars Aslan Burcuna geçmek üzere son hazırlıklarını yapıyor. Yani Yengeç Burcunun 29 derecesinde ilerliyor olacak. Biz gezegenin 29 derecede olması Astrolojik açıdan önem taşıyor. Çünkü 29 derece ilgili burcun son derecesidir, yani gezegen içinde bunduğu burca ait özellikleri sonuna kadar abartabilir. İndirime giden bir mağazada indirimin son günü olduğunu düşünün. Bu durumda  Perşembe günü Mars’ın Yengeç Burcuna ait özellikleri abartmasını bekleyebiliriz. Yani duygusal anlamda aşırı alınganlık, duygu sömürüleri, aşırı içe kapanma, pasif agresif düşünceler ve hareketler, sinir nöbetleri, tahammülsüzlük, sabırsızlık gösterebiliriz.
  5. 21 Temmuz Cuma : Ay günün büyük kısmında Yengeç Burcunda ilerliyor olacak. Yengeç burcunda daha duygusal oluruz, hislerimiz güçlenir, duygularımızla hareket etme eğiliminde oluruz. Ailemize yakınlarımıza, ülkemize karşı sahiplenici, koruyucu dürtüler sergileriz. Bugün ayrıca sabah erken saatlerde Mars Aslan Burcuna geçiş yapıyor ve Eylül başına kadar da burada seyahat edecek. Mars Aslan burcunda özelliklerini açıkça sergileyebilir, Yengeç Burcunda olduğu gibi duygusal hareket etmez, direk aksiyon alabilir. Mars Aslan’dayken lider özelliklerimizi ön plana çıkartır. Aldığımız kararları kendi benliğimizin ve kişiliğimizin arzuladığı doğrultusunda almaya eğilimli oluruz. Uygulamaya geçme konusunda kararlı hareket ederiz. Gölge özellikleri olarak ise kendi egolarımızı başkalarının üzerinde görme, küstahlık, kibirli hareketler ortaya çıkabilir. Cuma günü ayrıca Güneş’in Uranüs ile sert ve Kiron ile olumlu bir etkileşimi var. Güneş / Uranüs sert etkileşimi ile kendinizi esir alınmış gibi hissedebilirsiniz, her şey, herkes üstünüze geliyormuş gibi gelir. Bu baskı ve sıkıntı altında buna karşı koymak, isyan etmek, her şeyi bırakıp gitmek isteyebilirsiniz. Mars’ın da Aslan Burcuna geçmesi ile bu tavırlarınız sert, kırıcı ve agresif olabilir. Kendinizi kontrol etmeye çalışmanız zor olabilir. Enerjimizi fiziksel olarak harcayabileceğimiz alternatif yollar bulmamız gerekiyor, özellikle spor yapmak, yüzmek en iyi çıkış yollarından birisidir. Ayrıca imdadımıza Güneş / Kiron pozitif etkileşimi de yetişiyor olacak. Ruhsal, manevi anlamda şifalanmak, dua, meditasyon gibi rahatlama yollarına başvurmak, enerjimizi daha pozitif şekilde kullanmamızı ve rahatlamamızı sağlayacaktır.
  6. 22 Temmuz Cumartesi : Ay tüm gün Yengeç burcunda seyahat ediyor. Günün ilk yarısında Güneş’te 29 derece Yengeç burcunda olacak. Dolayısıyla Cumartesi akşama kadar aşırı duygusal ve duyarlı tavırlar sergileyebilir, abartılı duygusal yaklaşımlar sergileyebiliriz. Dışa vurumlarımızı kontrollü yapmaya çalışmamızda fayda var keza Mars Aslan Burcunda ilerliyor olacak. Akşam saatlerinde ise Güneş’te Aslan burcuna geçiş yapıyor. Güneş Aslandayken hayatın eğlenceli yönlerini görmeye çalışır ve hayattan zevk almaya bakarız, cömert olur, etrafımızdakilere yardımcı olmaya, onları yönlendirmeye çalışırız . İnsanların bizi fark etmesini, takdir etmesini önemseriz. Liderlik özelliklerimizi öne çıkarabileceğimiz bir süreçtir. Dış görünüşümüzü değiştirmek, biraz abartılı estetik uygulamalara başvurma eğilimimiz olabilir. Fakat bu süreçte egolarımıza da hakim olmadığımız durumda küstah, ukala, kibirli birisi gibi algılanabilir, tepki görebiliriz.
  7. 23 Temmuz Pazar : Pazar Öğlen 12:45’te Aslan Burcunda Yeni Ay’a hoş geldin diyoruz. Aslan Burcunun ilk derecesi içinde yer alan bu Yeni ay Mars ile de kavuşum halinde olacak. Dolayısıyla enerjisi yüksek bir yeni ay dan bahsediyoruz. Yeni ay yeni başlangıçları temsil eder. Bu yeni başlangıçlar Aslan burcunun temsil ettiği niteliklerde meydana gelecektir. ( Elbette ki kişisel haritalarda Aslan yeni ay’ının denk geldiği evin konuları da yüksek önem arz ediyor. ) Aslan Aşk Burcudur, yeniay yeni aşkları gündeme getirecektir. Kendi irademiz, kişiliğimiz ön plana çıkarmak istediğimiz özelliklerimiz üzerinde çalışabiliriz. Kendimize çeki düzen verebilir, silkinip kendimize gelebiliriz. Dış görünüşümüzü değiştirmek isteyebiliriz. İçimizden geldiği gibi hareket etmeli, uzun süredir ertelediğimiz hobilerimiz varsa uygulamaya koymalıyız mesela spora başlamak için ideal bir zamandayız. Çocukla çocuk oluruz. Egosal olarak baskın karakter olma eğilimimiz artar. Dünyanın güzelliklerinin tadına varabileceğimiz kendimizi, mutlu hissedebileceğimiz aktivitelere yöneleceğiz, Aslan yeniayı hepimize iyi gelecektir.  Ancak elbette Aslan’ın gölge yönlerine de dikkat etmemiz gerekiyor. Marsiyen yeni ay olması buradaki enerji yoğunluğunu artırıyor. Kendi egolarımız doğrultusunda ilerlerken, etrafımızdakilerin özgürlük alanlarına dikkat etmeli, kırıcı, agresif ve yıkıcı olmamalıyız. Cömertliğimizi yapıcı yönde kullanmalı, etrafımızdakileri ezmemeliyiz.

Hepimiz için güzel bir hafta olmasını diliyorum.

About zaferoba

Check Also

24-30 Mayıs Haftasında Neler Olacak ?

24-30 Mayıs Haftasından Mayıs ayın en önemli haftasından herkese selamlar, Bu haftaya başlarken Ay’ın Akrep …

Bir yanıt yazın