11 Haziran – 17 Haziran Haftası Gökyüzü Aktiviteleri;

Merhabalar, Bu hafta hem güzel gelişmeler, hemde çok zorlu etkiler yaşayacağımız bir hafta. Mars iyiden iyiye yavaşlarken bu hafta ikizler burcunun 22 derecesinde bir yeni ay meydana gelecek. Bu yeni ay için hazırladığım yazıya burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu hafta neler olacağını gün ve gün aşağıda ki yazımızdan da okuyabilirsiniz. Son bir hatırlatma Aylık burç yorumlarınızı okumadıysanız onlar için de burayı tıklayabilir veya siteden güncel olaylar bölümünden bulabilirsiniz. Sevgilerimle… Zafer =)

11 Haziran Pazartesi:  Ay boğa burcunda ilerlemeye devam ediyor. Ve iştahımız normal günlere göre biraz daha kabarmış olabilir. Günün ilk etkileşimi 08:14 sularında Ay Jüpiter arasındaki zorlu etkileşim olacak. Haftanın ilk iş günü üstlerimizle aramıza dikkat etmekte fayda var. Kendimizi çok iyimser, vurdumduymaz bir halde bulabiliriz. Aman dikkat. Ekstra harcamalara dikkat etmekte fayda var. Hemen ardından 11:22 de Ay Neptün arasında güzel bir etkileşim meydana geliyor. Evet, Yaratıcı işlerle uğraşıyorsak ilham geldi diyebiliriz. Yapın tasarımları, şekillendirin heykelleri, yapın güzel resimleri ve aklınıza ne gelirse. Tabi bu etkileşimle birlikte düşüncelerimizi toparlamakta zorlanabiliriz. Hayaller ile gerçekleri karıştırmamaya dikkat. Bu saatlerde önemli kararlar almamanızı öneririm. 18:30 da ise Ay Plüton arasındaki etkileşim kesinleşiyor. Duygusal patlamalara, aşırı tepkilere aman dikkat. Etrafımızdaki insanlara kendi düşüncelerimizi zorla kabul ettirmeye çalışabiliriz. Kendimizi daha bir liderlik etme, olayları yönlendirme eğiliminde bulabiliriz. Günün son etkileşimi Güneş ile Plüton arasında kesinleşiyor 20:13 sularında. Birilerinin isteklerini yapmak zorunda kalabileceğimiz bir zaman. Aynı zamanda ukalalığımızın da üzerimizde olduğunu söyleyebilirim. Kendimizi kabul ettirmeye çalışıyoruz bu da bize zarar verecek konuma dönüşüyor. Yeni bir şeyi kazanırken sizce daha önemsiz bir şeyden vazgeçmekten isteksiz olabilirsiniz. Kendini beğenmiş davranışlar yaklaşımlarınızı ve ilişkilerinizi bozabilir.

12 Haziran Salı: Bugün son derece hareketli bir gün olacak Ay boğa burcunda ilerliyor ama ikizlere geçmek içinde geri saymaya başladı. Günün ilk etkileşimi 06:28 de Ay Venüs arasında gerçekleşiyor. Güne başlarken gayet keyifli hissedeceğiz. Gayet sevgi dolu ve pozitif bakış içerisindeyiz. Hazır bayram geliyor. Gün içinde alışveriş için gayet güzel zaman. 06:28 – 09:52 arası ay boşlukta olacak. Sonrasında ise 09:52 de Ay ikizler burcuna geçiş yapıyor. Ay İkizler Burcuna geçtiğinde ister istemez Boğa’nın keyifli ve tembel etkisinden sıyrılacağız. Biraz daha huzursuz ama daha hareketli, yerinde duramaz bir halde, hareketli bir gün geçirebiliriz. İletişim şimdilerde daha bir ön planda olacaktır. Söz verirken son derece dikkatli olmalıyız. 13:29 da Ay Şiron arasında bir etkileşim meydana geliyor. Etrafımızda birilerinin derdine deva olabileceğimiz bir etkileşim kesinleşecek. Birine yardım etmek, derdini dinlemek hem ona hem size çok iyi gelecektir. 20:52 de ise Ay’ın Ay düğümleri ile etkileşimi sayesinde daha tatlı dilli ve politik bir tutum sergileyebiliriz. Gün içerisinde önemli konuşmalar yapabiliriz. Ve etrafımızdaki insanlar bize destek verebilirler. Bazı geçmişten gelen sorunlar tıkır tıkır çözülebilir. Yeter ki sorunla yüzleşin. 22:59 da ise Merkür Yengeç burcuna geçiş yapıyor. Merkür’ün Yengeç Burcu’na geçtiği zamanlar iletişim ve zihinsel aktivitelerde objektif olmanın zor olabileceği dönemlerdir. Daha duygusal olmaya ve dolayısıyla da objektiflikten biraz uzaklaşmaya yatkın oluruz. Bu konularda adeta mantık değil duyguların ön plana geçerek daha fazla alınganlığa sebep olabileceğini söyleyebiliriz. Günün son etkileşimi 23:00 de Ay Mars arasında kesinleşiyor. Kendimize olan güvenimiz artacak. Yeni girişimler yapmak isteyeceğiz. Bunların planlamalarını yapmak için gayet güzel bir zaman.

13 Haziran Çarşamba: Ay ikizler burcunda ilerlemeye devam ediyor. Ve bugün güzel bir yeni ay meydana gelecek. Günün ilk etkileşimi 12:40 de Ay Neptün arasındaki etkileşim olacak. Uykusuz kalmış veya sık sık uyanmış olabilirsiniz. Kendimizi yalnız ve desteksiz kalmış hissedebiliriz. Özellikle ikili ilişkilerde dikkat etmekte fayda var. Söylemek istemediğimiz şeyler ağzımızdan kaçıverir. Benden demesi. Bizi gerçekçilikten uzaklaştırabilir ve hayal kırıklığı yaşayabiliriz. 14:40 da ise Merkür Uranüs arasında ki etkileşim ile düşünme tarzımız son derece orijinal, akıllıca, keskin ve normale göre problem çözmeye odaklı. Kafamızda kıvılcımlar çakıyor gibi hissedebiliriz. Seyahat planları yapmaya, insanlarla konuşmaya ya da yeni bir şeyler okumaya hevesli olabiliriz.  Yeni ve heyecan verici bir şeyler yapabilir veya yeni bir şeyler icat edip keşfedebiliriz. Ve günün son etkileşimi ikizler burcunun 22 derecesinde meydana gelecek ve bu yeni ay Capella, Pahct, Mintaka ve El Nath yıldızları ile etkileşimde olacak. Bu yeni ayla yeni fikirler ve yeni kararlar alma zamanı ama ikizlerde olan yeni fikirleri de bolca verecektir. Bu konuda karaları kesinleştirmek gerekir. Gerçekten kendinizi ve ne yapmak istediğiniz ile ne yapmaya ihtiyacınız olduğunu bildiğinizi, anladığınızı hissediyorsunuz. Bu gün, bilinçaltı davranışlarınız ve alışkanlıklarınıza, zayıf noktalarınızı geliştirme umuduyla ışık tutmak için iyi bir gün. Yeni teknolojik gelişmeler bizi bekliyor. Eğitimle ilgili güzel şeyler gündemde ve yeni fikir, ilhamlar bize güzel şeyler getirmesi dileğiyle.

14 Haziran Perşembe: Ay ikizler burcunda güne başlasak ta ay boşlukta, bugün de arife eğer işe girmediyseniz 10:19 a kadar uyumak için süper bir zaman. İlk etkileşim Merkür Şiron arasında 00:27 de kesinleşiyor. Ağzımızdan çıkana son derece dikkat etmemiz gereken bir zaman. Konuşurken, yazarken lütfen kimseyi kırmamaya ve kendinizin de kırılmasına izin vermeyin. 00:54 de ise Venüs Aslan burcuna geçiş yapıyor. Tam bayram öncesi süper olacak. Venüs’ün Aslan Burcu’na geçmesiyle Venüs yengeç deki duyarlı ve sevecen yaklaşımlar yerini daha fazla gösterişe, kendine güvene ve coşkuya bırakacak. İlişkilerde daha dışa dönük, daha cömert olabiliriz. Gururumuzu ön plana almamız bencillik olarak algılanabilir. Artık daha fazla yaratıcı işlerden ve eğlenceye yönelebileceğimizi görüyoruz. Hayatın daha fazla lüks ve zevkli yönleriyle ilgilenmek isteyeceğiz. Hemen ardından 10:19 da Ay Yengeç burcuna geçiş yapıyor. Bugün oldukça duyarlı olmanıza neden olan enerjiler hâkim olabilir. Sezgilerinizi dinleyerek hareket ederseniz daha başarılı olabilirsiniz. Ay Yengeç Burcu’nda son derece güçlü olduğundan manevi konular, aile, duygusal ihtiyaçlar daha fazla ön plana geçebilir, meraklı ve çocuksu hava yerini daha derin duygulara ve savunmacı ve korumacı tavırlara bırakabilir. 12:34 de Ay Uranüs etkileşimi olacak ve kendimizi daha bir heyecanlı hissedeceğiz. Ani fikir değişikliğine ve yerine getiremeyeceğimiz sözler vermemeye dikkat edin. 13:53 de Ay Şiron arasındaki zorlu etkileşimle özellikle annemizle tartışmamaya özen gösterin. Kimseye kırmayın veya sizi kırmasına izin vermeyin. Bu etkiyi geçiştirelim. 16:01 de Ay Merkür etkileşimi ile duygularınız ve zihniniz ile birlikte gayet mükemmel kararlar alabilir. Bu sıralarda sizin hakkınızda çevrenizdekilerden güzel sözler, takdir ifadeleri belirten şeyler ile karşılaşmanız ihtimali olabilir. Ve günün son etkileşimi 21:09 da Ay Satürn arasında olacak. Bu saatlerde daha bir içe döneceğimiz. Duygusal karmaşalar gereksiz sıkıntılar yaratabilir aman dikkat. Sağlık içinde oldukça zayıf ve hassas olabileceğimiz bir dönem.

15 Haziran Cuma: Ay yengeç burcunda ilerlemeye devam ediyor. Herkesin Ramazan bayramı kutlu olsun. Ay yengeçte tüm aile birlikte olmak bize kendimizi iyi hissettirecektir. Günün ilk etkileşimi 06:52 de Venüs Uranüs arasında olacak. Bu dönem oldukça inatçı, kavgacı, öfkeli olabileceğiniz bir dönem olabilir. Kendi fikirlerinizde ısrarcı olabilirsiniz. Sıra dışı aşk ilişkileri yaşama ihtimali oldukça yüksek olabileceği dönemdir. Duygusallık yerini tensel ilişkinin ön plana çıkabileceği bir zamanlar aman dikkat. Alınacak kararlarda uyum ve fikir birliğini yakalamak oldukça zor gözüküyor. 09:09 da ise Ay Jüpiter etkileşimi meydana geliyor. Kendimizi çok daha iyi hissedeceğimiz bir zaman dilimi. Çevrenizdeki kişilere ve onların tepkilerine son derece ılımlı yaklaşmanız mümkün. İnsanları mutlu etmek bize keyif verecektir. 12:38 de Ay Neptün arasında güzel bir etkileşim meydana geliyor. Daha yaratıcı, hislerimizin yoğunlaşacağı zamandır. Yoğun duygular bazı ilginç tecrübeler ile karşılaşmamıza sebep olabilir. Bu dönemde ilginç rüyalar da görebiliriz. Dikkatimiz olduğundan çabuk dağılabilir. 19:18 de Ay Plüton ile etkileşimde olacak. Biraz canımız sıkılmış, bunalmış hissedebiliriz. Duygusal olarak tepki göstermeye çok müsait bir zaman. Bazı zor kararlar almak zorunda kalabiliriz. Sakin kalmakta fayda var. Bu saatten sonra ay boşlukta olacak. Günün son etkileşimi 23:23 de Venüs Şiron arasında meydana gelecektir. Bu açı ile şüphelerin, kırgınlıkların giderilmesi mümkün olacaktır. Artık daha güven içinde olacağız. Şöyle bir geçmişte yaptığımız hataları gözden geçirmek için iyi bir fırsat. Eğer bir yatırım yaptıysak dikkatli olmamızda fayda var.

16 Haziran Cumartesi:  Ay yengeç burcuda bayramın ikinci gününde. Ve ay boşlukta saat 10:20 ye kadar. Günün ilk etkileşimi Merkür Satürn arasında 02:24 de kesinleşecek olan etkileşimdir. Kendimizi ifade etmemiz gereken konularda adeta bağlanmış gibi hissedebiliriz.  Bu durum kendimizi tam olarak ifade edemememize, iletişim gerektiren konularda ertelenmelere, aksaklıklara sebep olabilir. Otorite baskısı ile pek çok şeyin açığa çıkması engellenebilir. Kişisel olarak, ailemizle, büyüklerimizle ya da işverenimizle aramızda sürtüşmeler meydana gelebilir. Böyle durumlara hiç gerek yok. 10:20 de Ay Aslan burcuna geçiyor ve Ay’ın coşkulu Aslan’a geçmesiyle beraber ikili ilişkilerde şefkatli ve duygusal yaklaşımlardan yavaş, yavaş sıyrılarak daha coşkulu, sıcak, cömert ve gösterişli tavırlara doğru eğilim göstereceğiz. İlgi çekmek ve pohpohlanmak bu günlerde sizin için daha önemli hale gelebilir. 12:44 de Ay Uranüs arasında zorlu bir etkileşim meydana geliyor. Gün boyunca özgürlük isteğinizi aşırıya kaçırarak ani tepkiler verebilir, saldırgan davranabilir, ılımlı olmak yerine ani kopuşlara eğilimli bir durumda olabiliriz. Duygularımızı oldukça özgür ve kural tanımaz şekilde ifade etme yolunu tercih edebiliriz. 14:00 de ise Ay Şiron arasında tatlı bir etkileşim meydana geliyor. Bu gün çevrenizdeki kişilerin bazı acılarını sıkıntılarını paylaşacağınız, kendi eski tecrübeleriniz sayesinde onlara yardımcı olabileceğiniz bir süreç yaşayabiliriz. Etrafımıza şifa dağıtmamız yeni deneyimlere açık hale getirecektir bizi. 15:14 de ise Ay Venüs kavuşumu olacaktır. Kendimizi gayet iyi hissedeceğiz. Adeta parlıyoruz. Etrafımızla son derece ilgili ve iyi geçinebileceğimiz süreçtir. Alışverişe gidebilir. Arkadaşlarımızla eğlenebiliriz. Hoş vakit geçirme zamanı. Ne gerçek ne değil bu konuda karar vermek için gayet iyi bir zaman. Günün son etkileşimi 20:50 de Ay’ın Ay düğümleri ile olan etkileşimidir. Bugün başkalarıyla yakın ve kalıcı ilişki kurma isteği olabilir. Yeni insanlar, topluluklar ile tanışabilir, bunlar ile birlikte güzel bir olayı paylaşabilirsiniz. Arkadaşlık ve iş birliği konusunda çok hassas olduğunuz bir dönemdesiniz.

About zaferoba

Check Also

Haftam Nasıl Geçer Köşesi… (24-30 Temmuz Haftası)

24-30 Temmuz Haftası için herkese selamlar, Ayın en karışık haftasına hoş geldiniz. Ne desek ne …

Bir yanıt yazın