Aldığımız Haberlerle Sallanacağız… (Akrep Dolunayı)

27 Nisan günü saat 06:31 de 07°05′ derecesinde Akrep burcunda bir dolunay (Dolunay nedir? Bize neler anlatır? Yazıma ulaşabilirsiniz.) gerçekleşecek. Bu dolunay gümbür gümbür geliyor. Hem sabit burçlarda hem de bu dolunayda Uranüs’ün de büyük etkisi olacak. Ay akrep burcunda (düşük pozisyonda) yöneticisi Mars yengeç burcunda (düşük pozisyonda) yani çok sert etkileşimler bir araya gelmiş bir dolunaydan bahsediyoruz. Bir de Türkiye’nin Güneşinin üzerinde olmasından dolayı ülkemizi de çok ilgilendiren bir dolunay olacak.

Söze sizlere akrep burcunun bize neleri anlattığını hatırlatarak başlayalım istiyorum. Akrep burcu tutkulu ve arzulu olmayı ya hep ya hiç enerjisini, sabitliği, krizlerin içinden nasıl geçildiğini, kuşkuyu, sabır ve özenle çalışmayı, krizleri nasıl yönetmemiz gerektiğini anlatır. Akrep, boğa aksından dolayı en çok etkilenecek mesleklere baktığımızda finans sektörü, bankacılar, ekonomistler, sigortacılar, polisler, askerler, eczacılar, brokerler, psikologlar, doktorlar, madenciler, yönetimle uğraşan insanlar, vergi memurları tabi daha da var ama en belirginleri bunlar.

Dolunay haritamızın yükselen burcu 14°11′ Boğa burcunda bulunmakta. Yöneticisinin hemen yanında olması ve bu dolunayda bu kadar çok boğa burcu (stelyum) vurgusu olması da önemli. Yükselen ve Venüs Menkar sabit yıldızı ile çalışmakta. Yani Etrafımızda, çevremizde çok fazla kontrol edemediğimiz kolektif olaylar sonucu kurban olma yada bir şeyleri kurban etme enerjisi çalışacaktır. Bu yıldız hiçbir şeye inanmayan kişi anlamına da gelir. Hatta sosyal problemleri, ailesel etkiler karşısında aşırı etki altında kalmak anlamına geliyor.

Ay Uranüs ve Güneş karşıtlığı son derece skandallara açık olduğumuz bir süreçte olduğumuzu ayrıca Ay Jüpiter Antiscia sı olayların büyüyebileceğini göstermekte. Ay’ın yöneticisi Mars’ın yengeç burcunda olması ayrıca onunda kendiyle anticiasal bağlantı içerisinde olması vurguyu daha da arttırmakta. Ay ve Mars’ın karşılıklı ağırlama etkisinde olması adeta iki sarhoşun birlikte yürümeye çalışması gibi birbirine destek olması bazı beklenmedik ani olaylara da sebebiyet vereceğini gösteriyor. Ay’ın Spica ile paralel Gacrux ve Khambalia sabit yıldızları ile çalışması özellikle ünlülerle ilgili olayları sıklıkla duyabileceğimizi, aile içinde tartışmalar, kavgalar, yasal olaylara kadar uzanan bir duruma götürebileceğini gösteriyor. Arap Noktalarından boşanma noktası da Akrep burcunda ve Ay’a çok yakın. Yani ilişkilerle ilgili sorunların büyümesi hatta boşanma konularının gündeme gelmesi, aldatma aldatılma konuları ile burun buruna gelme konuları da göstermekte. Güneş Hamal ve Schedir sabit yıldızı ile etkileşimde olacak. Devletle veya otorite figürleri ile problemleri gösterir, entrikalar, bir şekilde olayları gerek öfke ile gerekse derin ve sessizden ilerleyerek güç elde etmek isteyeceğini gösterir.

Bu dolunay özellikle bizlere günlük işlerimiz, sağlık konuları, iş yerimiz ve iş arkadaşlarımız, çalışanlarımız, askeri konular, ilişkilerimiz, ortaklarımız, düşmanlarımız, kendimizle ile ilgili konular, ruhsal sağlığımız, kapalı yerler, deniz aşırı yerler, inziva, gizli düşmanlar, hastane ve hapishanelerde bu dolunay ile çok aktif hareketlenmeler görülecek.

Akrep dolunayı ile statümüze, kariyerimize, mevkiimizde bazı ani ve büyük değişimler yaşayabileceğimizi de göstermekte. Hayatımızda bu dönemde ilerlememiz için sadece kararlı olmak yetmeyecektir. Artık bitmesi gereken ne varsa bırakın zorlamayı bitsin ve yerine yenileri gelsin. Şöyle düşünün bir raf alabildiğine doluysa yeni şeyler için yer yoktur. Oraya yeni şeyler koymaya kalkarsak mutlaka bir şeyler düşer kırılır. O yüzden kendimiz isteyerek raftan bazı şeyleri indirmek gerek. Bu dolunayda tam böyle bir şey.

Özellikle bu dolunay bize ani gelen haberlerle harcamalar getirebilir. Özellikle sağlık konuları da gündemde olacak. Sağlık konularında çok dikkatli olunması gerekiyor. Maalesef hala corona rakamları çok yüksek özellikle çocuklar konusunda da giderek dikkat etmek gerekir.

 

 

About zaferoba

Check Also

Haftam Nasıl Geçer Köşesi… (24-30 Temmuz Haftası)

24-30 Temmuz Haftası için herkese selamlar, Ayın en karışık haftasına hoş geldiniz. Ne desek ne …