05 – 11 Haziran 2017 Haftası Gökyüzü Aktiviteleri

Bu hafta gökyüzünde sazı eline,  bir süredir hissedilen maddi ve manevi sıkıntılı etkilerin yerine, rahatlama sağlayacak etkiler alıyor, 3 gezegen birden burç değiştiriyor ve bir de Dolunay var ;

  • Mars Yengeç Burcunda : Mars yolculuğuna 04 Haziran – 20 Temmuz tarihleri arasında Yengeç Burcunda devam ediyor olacak. Gerçekte Yengeç Burcu Mars’ın rahat ettiği bir burç değildir, gücünü direk açığa çıkaramaz ve duygusal manüplasyonla bunu yapmayı tercih eder. Bu süreçte öfke, agresyon, tartışma, motivasyon gibi direk Mars tepkileri yerini alınganlık, küsme, darılma, duygu sömürüsü gibi daha duygusal kavga yollarına bırakır. Mars’ı Yengeç gibi yan yan yürüyor gibi düşünebilirsiniz. Ailenizi daha sahiplenici olur, onları koruma ve kollama içgüdüsüyle hareket edersiniz. Duygusal güvenlik ihtiyacınız artacaktır.
  • Venüs Boğa Burcunda : Venüs yolculuğuna 06 Haziran – 05 Temmuz tarihleri arasında Boğa Burcunda devam ediyor olacak. Venüs gibi iyicil karakterlerde bir gezegenin kendi yönettiği burçta olması herkese çok iyi gelecek. Venüs Boğadayken hayatınızda arzuladığınız huzur ve konforu elde etmek yönünde hareket etmeye başlarsınız. 5 duyunuz açık olur hayattan daha fazla zevk alırsınız. Maddi ve finansal durumunuzu toparlamak, düzenlemek yoluna koymak için güzel bir süreçtir. ( Jüpiter’in de hafta sonunda direk harekete başlaması bunu daha da kolaylaştıracaktır. )
  • Merkür İkizler Burcunda : Merkür yolculuğuna 07 – 21 Haziran tarihleri arasında İkizler Burcunda devam ediyor olacak. Merkür’ün kendi yönettiği bir burçta olması, etkisini ve gücünü daha yüksek oktavdan sergileyebilmesini sağlar. Merkür İkizlerdeyken fikir, düşünce ve iletişimlerinizde mantık ön plana çıkacaktır. Konuları 2 farklı boyutuyla görüp değerlendirme ihtiyacı hissedersiniz. Bu durum aynı zamanda kararsızlık ya da ani fikir değişikliklerini de beraberinde getirebilir. Öğrenme ve merak artar fakat elde edilen bilgiler yüzeysel kalabilir, bilgide derine inmek mümkün olmaz. Merkür aynı zamanda ticaret, medya, satış pazarlama, ulaşım, taşımacılık, dijital internet dünyasını da temsil etmekte olduğundan, bu konularla alakalı işlerinizde hızlıca sonuca odaklı fikirler üretme, yeni anlaşmalar yapma ve akılcı ilerleme imkanlarını elde edersiniz.
  • 09 Haziran Yay Burcunda Dolunay : 25 Mayıs tarihinde İkizler yeni ayı ile başlayan döngünün sonundasınız. Bu dolunayın etkileri 24 Haziran daki Yengeç Yeniay’ına kadar sürecektir. Yay Burcundaki dolunaylar, Yay’ın o sempatik, umarsız, ne kadar zorluk yaşarsa yaşasın hayatı dalgaya alan, komik ama umutlu halini sizlere sunmaya çalışacaktır. Dolunay haritasında yükselen Terazi, hak, hukuk adalet temalarını da hayatınıza taşıyacaktır. Bir süredir gizli düşmanlarınızca arkanızdan çevrilen oyunlar açığa çıkabilir ve bu yüzden yaşadığınız sıkıntılar sizi darlamış olabilir. Çözüm için mevcut ilişki ve ortaklıklarınızda bazı sonlanmalara karar vermeniz gerekebilir. Adaleti bu şekilde sağlayabilirsiniz ( Durağan haldeki Jüpiter’in ileri hareketi ile bu süreç hızlanacaktır ). Diğer taraftan Yay Dolunay’ı nın ilk açısının benimle ( Saturn ) olması sebebiyle, özellikle finansal konularda yeni sorumluluklar almanızı ve maddi yapılandırmalarınıza  gerekli özeni göstermenizi öneririm.
  • 09 Haziran Venüs – Mars Olumlu Etkileşim : Venüs – Mars olumlu etkileşiminde kalbinizin sesini dinlemeli ve tutkularınızın peşinden koşmalısınız. Estetik beceri, kabiliyet ve yetenekleriniz tutkularınızın emrine giriyor. Karşı koymayın, peşinden gidin. Bu sadece yeni bir ilişkiye yelken açmak değildir, uzun zamandır gerçekleştirmek istediğiniz bir tatil ya da başlamak için fırsat kolladığınız yeni bir hobi olabilir.
  • 09 Haziran Jüpiter İleri Hareketi : Şubat Ayı’nın başından itibaren Terazi burcunda geri harekette olan Jüpiter 08 Haziran gecesi ileri harekete geçmek üzere durağanlaşıyor, 10 Haziran öğle saatleri itibariyle de ileri hareketine başlıyor. Jüpiter ilahi, felsefi olanla ilgilidir, eğitim, finans, hak, hukuk, adalet’le ilgilidir ve en güçlü finans göstergesidir. Jüpiter’in ileri hareketiyle bu konularda bir süredir sürümceme de kalan kısımlar çözülmeye ve toparlanmaya başlayacaktır.

About zaferoba

Check Also

Haftam Nasıl Geçer Köşesi… (24-30 Temmuz Haftası)

24-30 Temmuz Haftası için herkese selamlar, Ayın en karışık haftasına hoş geldiniz. Ne desek ne …

Bir yanıt yazın