12 – 18 Haziran 2017 Haftası Gökyüzü Aktiviteleri

Bu haftanın en etkili gökyüzü aktivitesi Güneş ve Benim ( Saturn ) aramızdaki sert etkileşimdir. Haftanın 2.yarısında etkisi daha fazla hissedilecek bu aktivite ve diğer olaylara tarihsel sırayla  bakalım;

 • Merkür – Jüpiter Uyumlu Etkileşim ( 13 Haziran Salı ) : Etkileri Pazartesi itibariyle hissedilmeye başlanır. Aslında oldukça pozitif ve huzurlu bir etkileşimdir. Merkür sizin fikirlerinizi, düşüncelerinizi, iletişim kurma şeklinizi ve kendinizi ifade etme biçiminizi yansıtır. Bilgi, öğrenme, öğretme, eğitim, haberleşme, yakın çevre, ticaret, seyahat, basın yayın, iletişim sektörleri Merkür’ün kapsama alanına girer. Jüpiter ise temasta olduğu şeyleri büyütüp, genişletme prensibine hakimdir. Şanstır, berekettir, inançlarla, felsefi bakış açılarıyla alakalıdır.  Dolayısıyla Merkür – Jüpiter pozitif etkileşiminde;
  • Fikir ve düşüncelerinizde perspektifi genişletirsiniz daha büyük bir objektife geçersiniz, resmin bütününü görme şansını yakalarsınız.
  • İlahi ve felsefi konular başta olmak üzere bilgiye, öğrenmeye açlığınız artar, daha fazla şey öğrenmek, daha fazla şey bilmek istersiniz, yeni eğitimlere başlayabilir, kendinizi farklı yönlerde ve ilgi alanlarında geliştirmek isteyebilirsiniz.
  • Jüpiter bir süredir geri harekette olduğu Terazi burcunda ileri hareketine de başladığı için ticari her türlü anlaşmayı, girişimi ve çabayı destekleyecektir.
  • Seyahat planları yapmak için ideal bir etkileşimdir.
  • Yakın çevrenizle ( kardeşler, kuzenler, konu komşu ) iletişiminiz hareketlenir, renklenir, kırgınlık, dargınlık varsa toparlamak için mükemmel fırsattır.
  • İçinize dönüp daha ruhani daha felsefi bakış açılarını yakalarsınız, ruhsal huzuru hissetmek için dini yerleri ziyaret etmek, bol bol dua etmek iyi gelecektir.
 • Merkür – Neptün Sert Etkileşim ( 14 Haziran Çarşamba ) : Hislerin, sezgilerin ve hayal gücünüzün daha etkili çalışmasını sağlamasının yanı sıra, doğruyu, yanlışı ayırt etmede sıkıntılı bir etkileşimdir. Net bir şekilde gerçekleri görmek mümkün olmayabilir, kandırılmaya, aldatılmaya, aldanmaya açık zamanlardır. İleriye yönelik sağlam, akılcı kararlar almak, fikir üretmek mümkün olmaz, olsa bile dikkate alınmaz. Merkür’ün Neptün’le yaptığı sert etkileşimlerde ticari işleriniz, basın – yayın, eğitim konularında her türlü hile, hurda işler ve kişiler karşınıza gelebilir. Bir gün öncesinde yaşanan Merkür – Jüpiter pozitif etkileşiminin verdiği huzur ve empatiyle hızlıca karar vermeden önce ölçüp, tartıp biraz üstüne yatmanızda fayda var. Gol yemeyin sonra.
 • Güneş – Saturn Sert Etkileşim ( 15 Haziran Perşembe ) : Güneş sizin kişiliğiniz, karakteriniz, egolarınız, yaratıcı gücünüz ve yaşam enerjinizdir. Ben ise ( Saturn ) tertip, düzen, otorite, zaman, sınırlama, kısıtlama, disiplin konularıyla beraber sorumluluklarınız ve korkularınız üzerinde çalışırım. Güneş’le birlikte sert etkileşimde olduğumuz zaman;
  • Tertip, düzen ve otorite ( evde baba, işte patron, okulda müdür, vs.. ) ile sizin kişilik değerleriniz, karakteriniz ve egolarınız çatışır, birbirine uyum göstermez, güçlü olan zayıf olanı ezer, koparma noktasına getirir.
  • Yaptıklarınız dikkate alınmayabilir, ekstra eleştirilebilir, üzerinize ekstra sorumluluklar yüklenebilir, zamanınız işleri yetiştirmeye yetmeyebilir. Adeta mengeneye alınmış ve yavaş yavaş eziliyormuş gibi hissedebilirsiniz.
  • Korkularınız görünür olur, endişe ve panik halini alırsınız savunmaya geçer, kendinizi korumak adına mücadele etmek istersiniz.
  • Bu süreçte ayrıca halen Uranüs ile aramızdaki olumlu etkileşimde sürüyor durumda. Uranüs’te ani beklenmeyen, asi ve otorite ve düzeni bozmaya yönelik dürtüleri temsil eder. Bu baskı altında kalmaya dayanamazsanız, isyan edebilir, köprüleri yakabilir, sorunu kökünden kesip atmak isteyebilirsiniz.
  • Yapmanız gereken şey ise sabretmek, duyguları kontrol altına almaya çalışmak ve karakterinizle, otorite çatışması noktasında dengeyi idare edebilmektir. Etkileri çok uzun süren bir etkileşim olmadığı için geçmesini beklemek ve sonrasında aksiyon almakta iyi bir yol olabilir. Unutmayın sabretmek erdemdir ve bunların hepsi sizin iyiliğiniz içindir.
 • Merkür – Saturn Sert Etkileşim ( 18 Haziran Pazar ) : Merkür’le sert etkileşimlerimizde iletişimlerinizde sınırlama ve kısıtlamalara maruz kalırsınız, fikir ve düşünceleriniz eleştirilebilir. İletişim araçlarında arızalanmalar olabilir, internet çökebilir, telefon bozulabilir, seyahatlerinizde gecikmeler, uçaklarda rötar vs yaşayabilirsiniz. Konulara dar görüşlü ve tek taraflı bakabilir, gereksiz inat yapabilirsiniz, beklediğiniz haberler gelmek bilmez, gecikir, sinir eder.
 • Güneş – Uranüs Uyumlu Etkileşim ( 18 Haziran Pazar ) : Bu etkileşim hayatın ne kadar güzel ve etkileyici olduğunu fark edip kendinizi bu akışın dışında bırakmamak ve anı yakalamak adına ani kararlar alıp uygulamaya koyma dürtüsü verir. Güzel bir etkileşimdir, hafta ortası yaşanacak Güneş – Saturn sert etkileşimi sonrası kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Her şeyde vardır bir hayır.

About zaferoba

Check Also

Haftam Nasıl Geçer Köşesi… (24-30 Temmuz Haftası)

24-30 Temmuz Haftası için herkese selamlar, Ayın en karışık haftasına hoş geldiniz. Ne desek ne …

Bir yanıt yazın